GOŁDAP. 29 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się IV Świąteczny Turniej Siatkarskich „Dwójek” i „Trójek” Chłopców o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Gołdap.

W turnieju „dwójek” (rocz. 2007 i mł.) wystąpiły cztery zespoły z klas trzecich i czwartych, które zagrały systemem każdy z każdym. Emocji na sali nie brakowało. Chłopcy grali bardzo efektownie. Bezkonkurencyjny okazał się doświadczony duet: Maciej Świętoń / Szymon Wysocki, dla których był to sprawdzian umiejętności pod kątem grania turniejowego. Zwycięzcy pod nazwą „Team Śliwka” odnieśli trzy wygrane i zapewnili sobie tytułowy puchar. Drugie miejsce wywalczyli siatkarze z drużyny „Gołdapianie” (Piotr Zadroga / Piotr Dadura), którzy zanotowali tylko jedną porażkę. Na najniższym miejscu podium turniej ukończyli adepci z zespołu „Pawełomocni” (Paweł Jurewicz / Jeremi Wojtas).

Po zmaganiach najmłodszych adeptów do gry przystąpili nieco starsi siatkarze. Do walki w „trójkach” (rocz. 2006 i mł.) przystąpiły trzy drużyny. Turniej wyraźnie przebiegał pod dyktando doświadczonej ekipy „Virtus.Pro” (Antoni Buraczewski / Michał Ostrowski / Mieszko Makarski), która odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce wywalczył „Team Magik” (Maciej Świętoń / Olaf Rykaczewski / Szymon Wysocki). Trzecia lokata przypadła zespołowi „Trio” (Jeremi Wojtas / Piotr Zadroga / Piotr Dadura).

Dwóch wyróżniających się zawodników: Piotr Zadroga i Mieszko Makarski otrzymało w nagrodę pamiątkowe statuetki. Wszyscy siatkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne puchary. Lokalny turniej jest przykładem, że siatkówka mocno rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS Trójka Gołdap.

 

 

Wyszukiwarka

Loading