Loading


OSTRÓDA. 25 marca w dwóch halach w Ostródzie odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018.

Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu. Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i mł. – dwójki siatkarskie, rocznik 2006 i mł. – trójki siatkarskie i rocznik 2005 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Olsztynie) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej.

W ostródzkim turnieju wzięło udział 61 drużyn chłopców. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. W imprezie rangi wojewódzkiej wyśmienity tercet SP3 UKS Trójka Gołdap 1 spacerkiem wszedł do finału. Gołdapianie grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Mieszko Makarski pokonali 2:0 (15:5, 15:8) UKS Tempo 25 Olsztyn 2 i 2:0 (15:5, 15:3) Gwardię Szczytno 1. W ćwierćfinale imprezy wygrali 2:0 (15:9, 15:7) z UKS Tempo 25 Olsztyn 1. W półfinale chłopcy zdetronizowali 2:0 (15:6, 15:9) IKS Atak Elbląg. W meczu o złoto (i cenne 15 punktów) zmierzyli się z drużyną MOSiR Giżycko. Po zaciętej i emocjonalnej grze wygrali gołdapianie 2:0 (16:14, 15:13). Była to szczególna wygrana, ponieważ w tym dniu Michał miał urodziny.

Z dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi adepci trójki. Liczba „dwójek” była ogromna - 35. Po trzy grupowe zwycięstwa odniosły wszystkie trzy zespoły SP3 UKS Trójka Gołdap. Zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 1 (Maciej Świętoń i Szymon Wysocki) pokonał: 2:0 MKS MOSiR Kętrzyn 3, 2:0 – SMS Ostróda 1 i 2:0 SP15 Olsztyn. Przegrał tylko (0:2) z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 5. Zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 2 (Jeremi Wojtas i Paweł Jurewicz) pokonał: 2:0 Truso Salwator Elbląg 2, 2:0 SMS Ostróda 4 i 2:0 MKS MOSiR Kętrzyn 1. Przegrał tylko (0:2) z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2. Zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 3 w składzie: Piotr Zadroga, Piotr Dadura na pokonanym boju pozostawił: 2:0 SMS Ostróda 2, 2:0 UKS Promień Wydminy i 2:0 Kurianvolley Olsztyn 4. Przegrał 0:2 z Heresem Dywity. Wszystkie trzy duety awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym (1/8). Duet Maciej i Szymon pokonał 2:0 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4, Jeremi i Paweł przegrali 0:2 z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2, natomiast obydwaj Piotrkowie ulegli 0:2 dla UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4 i zakończyli turniej na miejscu 9. W 1/4 finału duet Maciej i Szymon uległ nieznacznie 1:2 dla UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 uległ 0:2 dla Kurianvolley Olsztyn 1 i na zakończenie w meczu o 7 miejsce pokonał 2:0 IKS Atak Elbląg.

Z powodu kontuzji jednego z zawodników w Ostródzie nie wystąpił gołdapski zespół „czwórek”.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 8 kwietnia w Elblągu i 6 maja w Węgorzewie.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 27 maja 2018 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2018. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie