Loading


PISANICA/GOŁDAP. Zakończyły się rozgrywki Północnej Ligi Regionalnej 2017/18 w tenisie stołowym. Podsumowanie odbyło się w niedzielę, 18 marca w Pisanicy. Wszystkie drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami. W pełni na to zasłużyły. Liga jest inicjatywą samych uczestników, którzy w ten sposób zaspakajają swoje pasje. Bez wielkich pieniędzy, tej całej licencyjnej otoczki i potężnych haraczy. Po postu znakomity projekt tenisistów-amatorów.

Najokazalsze puchary za trzy pierwsze miejsca trafiły do Gołdapi, Bakałarzewa i Lenart. Najlepsi zawodnicy ligi: Robert Karniej, Marcin Czarniawski, Wojciech Wojciechowski, Marek Różycki i Kazimierz Żyliński zostali nagrodzeni pucharami, a najlepszych w poszczególnych drużynach uhonorowano medalami.

Warto wspomnieć, iż Robert Karniej dokonał rzeczy, która nie zdarzyła się nigdy wcześniej w tych rozgrywkach: rozegrał 49 pojedynków i wszystkie wygrał.

Przyznano również trzy wyróżnienia: nagrody dla najstarszego i najmłodszego zawodnika otrzymali Janusz Rososiński i Kacper Malinowski, a nagrodę za postawę fair play otrzymała drużyna 14 dywizjonu z Suwałk.

Po wręczeniu nagród odbył się turniej indywidualny. W kategorii open w finale spotkali się najlepsi zawodnicy tegorocznych rozgrywek Robert Karniej i Marcin Czarniawski i znowu lepszym okazał się Robert. Miejsce na podium uzupełnił zawodnik gospodarzy Bartosz Cudnowski. W rywalizacji dzieci najlepszym okazał się Kacper Malinowski, przed zawodnikami z Gołdapi: Dominikiem Święckim i Dawidem Chilickim. Bardzo emocjonujące były również gry podwójne. Sukces z ubiegłego roku powtórzyła ełcka para Marcin Czarniawski / Zbigniew Sasiński, która w finale pokonała duet z Bakałarzewa Karol Szymański / Dariusz Staszkiewicz. Na trzecim stopniu podium stanęli Dominik Święcki i Dawid Chilicki z Gołdapi.

W tegorocznej edycji wystąpiło ponad 70 zawodników. Wielu z nich ze świetną przeszłością tenisową, którzy teraz bawią się tenisem i zarażają swoją pasją młodych adeptów tej pięknej, ale jakże trudnej dyscypliny. Najstarszy zawodnik liczył sobie ponad 60 lat a najmłodszy nie skończył jeszcze dziewięciu. Pod względem poziomu sportowego i emocji tegoroczny sezon był również wyjątkowy. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej kolejce. A wszystko przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i bez wielkich nakładów finansowych.

- Przy tej okazji chcę bardzo podziękować wszystkim kierownikom zespołów za wspaniałą współpracę, a zawodnikom za ich zaangażowanie i entuzjazm - tak podsumował rywalizację Zbigniew Bobryk, trener LUKS ABC Żak Pisanica, który podjął się prowadzenia tych rozgrywek.

Po zakończeniu oficjalnej części zawodnicy z Gołdapi wręczyli upominek prowadzącemu rozgrywki Zbigniewowi Bobrykowi, podziękowali za wspaniałą współpracę. Fundatorem upominku było Starostwo Powiatowe z Gołdapi oraz gmina Gołdap. Na zakończenie części oficjalnej Marek Różycki podziękował za zaangażowanie wszystkim zawodnikom klubu UKS „Jantar”. Szczególne słowa podziękowania należą się zawodnikom z Gusiewa: Ronanowi i Dimitremu oraz Adamowi Makarowi ze Srokowa, których znakomite występy w drugiej rundzie zapewniły nam wspólny sukces. Serdeczne podziękowania: gminie Gołdap, Starostwu Powiatowemu, rodzicom, dyrekcji LO, panu prezesowi klubu UKS „Jantar” Bogusławowi Jejerowi za znakomitą wieloletnią współpracę.

Drużyna z Gołdapi występowała w następującym składzie:
1. Grzegorz Wesołowski - Gołdap
2. Marek Różycki - Gołdap
3. Bogdan Wikarski - Gołdap
4. Kamil Sowa - Gołdap
5. Kacper Misiun - Gołdap
6. Doninik Święcki - Jabramowo
7. Dawid Chilicki - Gołdap
8. Mateusz Marcinkiewicz -Gołdap
9. Andrej Aleksiejew - Gusiew
10. Roman Kupovets -Gusiew
11. Dimitrii Boroziniets - Gusiew
12. Adam Makar - Srokowo
13. Damian Jarzyna - Gołdap

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie