GIŻYCKO. W dniach 3-4 marca na pływalni w Giżycku odbyły się XV Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Do rywalizacji stanęło 360 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z Polski, Rosji i Białorusi, a wśród nich 14 pływaków z MUKS Piorun Gołdap. Młodzi gołdapianie stanęli na wysokości zadania i do domu przywieźli 10 medali: 2 złote, 3 srebrne oraz 5 brązowych.

3 miejsce na 100m stylem dowolnym,

Nie zabrakło oczywiście pechowych dla zawodników 4 miejsc. Mieliśmy ich aż 10. Na czwartych miejscach uplasowali się: Inga Naszkiewicz: 50m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym; Aurelia Milewska: 50m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym; Oskar Kozłowski: 100m stylem grzbietowym; Dominik Osiński: 50m stylem klasycznym; Karol Nowak: 50m stylem klasycznym; Agata Roczeń: 50m stylem klasycznym; Jeremi Wojtas: 100m stylem klasycznym.

W klasyfikacji generalnej Antoni Kisielewski uplasował się na 2 miejscu. Na uwagę zasługuje występ Laury Kozłowskiej - najmłodszej zawodniczki podczas zawodów, która po raz pierwszy startowała na dystansach 50-metrowych. Wszystkim startującym „piorunkom” oraz ich rodzicom składam serdeczne gratulacje. Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. Wyjazd na zawody w Giżycku był współfinansowany ze środków gminy Gołdap, za co serdecznie dziękujemy.