Loading


SUWAŁKI. 10 lutego zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi piłki siatkowej w kategorii kadetów. Dobra passa nie opuszcza młodych siatkarzy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki, w którym trenuje i gra dwóch chłopaków z Gołdapi: Dawid Rusak na pozycji libero i Bartosz Mikielski na pozycji rozgrywającego. Kadeci SUKSS Suwałki przez cały sezon zasadniczy w województwie podlaskim byli nie do pokonania. W ostatniej kolejce ligi zdecydowanie wygrali wyjazdowy mecz z UKS Mikolo Sokółka 3:0 i przypieczętowali zdobycie kolejnego w tym roku tytułu mistrza województwa podlaskiego w siatkówce, tym razem w kategorii kadet. Jednocześnie zapewnili sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski w piłce siatkowej. Mecz z Sokółką był kolejnym, w którym młodzi kadeci SUKSS Suwałki zdominowali przeciwnika i pokazali, że w tej kategorii wiekowej nie mają sobie równych. Warto zaznaczyć, że we wszystkich 8 kolejkach ligowych, w których poza Sokółką mierzyli się z drużynami MUKS 15 Białystok, BAS Białystok, SUKSS Suwałki II, nie stracili żadnego seta i wszystkie mecze wygrali po 3:0.

Obecnie siatkarze SUKSS Suwałki przygotowują się do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski kadetów, który zostanie rozegrany w dniach 1-4 marca roku w Rzeszowie. Rywalami siatkarzy SUKSS będzie drużyna gospodarzy AKS V LO Rzeszów, a także STS Olimpia Sulęcin, Exact Systems Norwid Częstochowa, TPS AZS UMCS Lublin, TS Volley Rybnik.

Jednym z ostatnich etapów przygotowań to tego ważnego dla każdego siatkarza turnieju będzie udział w XX Międzynarodowym Maratonie Siatkówki w Łebie, który odbywa się w dniach 23-25 lutego. Maraton jest największą imprezą młodzieżową w Polsce i Europie.

W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak i wielu innych. W turnieju w Łebie poza klubami młodzieżowymi siatkówki weźmie udział również młodzieżowa reprezentacja Polski w kategorii kadet oraz drużyny z Kaliningradu. (WR)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!