Loading
 
 
 
 


GUSIEW. 4 stycznia w kompleksie sportowo rekreacyjnym w Gusiewie odbył się Noworoczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Wystąpiło 25 zawodników i 7 zawodniczek.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: open mężczyzn i open kobiet. Miasto Gołdap reprezentował Marek Różycki, zaś Olecko Andrzej Karniej. Zawodników podzielono na dwie grupy, pierwsze czwórki awansowały do ścisłego finału. Z pierwszej grupy z kompletem punktów awansował Marek Różycki, z drugiej grupy Andrzej Karniej na pozycji numer dwa. W ścisłym finale po zaciętych wyrównanych pojedynkach Marek Różycki zakończył turniej z jedną porażką, Dimitrii Boroziniec z jedną porażką, Andrzej Karniej z dwoma porażkami. Po podliczeniu bilansu różnicy setów na pierwszym miejscu uplasował się Marek Różycki, na drugim Dimitrii Boroziniec (w 2017 roku kolejność na podium była odwrotna) , Andrzej Karniej na miejscu trzecim. Trójka ta turnieju w sezonie 2017-2018 rywalizuje w Północnej Lidze Regionalnej imienia Franciszka Pietrołaja.

Po zakończonym turnieju wręczano dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów z Gołdapi w kategoriach: najmłodszy zawodnik 13lat , najstarszy zawodnik 69 lat , czwarte miejsce open mężczyzn, czwarte miejsce open kobiet. Fundatorami nagród było Starostwa Powiatowe w Gołdapi oraz Urząd Miejski w Gołdapi.