Loading


SUWAŁKI. 10 grudnia jednocześnie w czterech halach w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się największy w województwie podlaskim Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. W trzech kategoriach wiekowych („dwójki” - klasy 4, „trójki” - klasy 5 i „czwórki” - klasy 6) rywalizowało 57 drużyn, łącznie 177 młodych siatkarzy z Suwałk, Białegostoku, Gołdapi, Moniek, Giżycka, Białowieży oraz Sejn.

W turnieju z powodzeniem rywalizowało sześć zespołów chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy wrócili z trzema miejscami na podium. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. W hali głównej grający w „czwórkach” (13 drużyn) zespół UKS Trójka Gołdap w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Maciej Wądołowski, Dominik Wawrukiewicz odniósł trzy grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 12:6 SUKSS Suwałki 4, 12:6 BAS Białystok 1, 12:7 SP34 Białystok. W drugiej fazie odnieśli dwa zwycięstwa: 15:10 z BAS 21 Białystok i 15:10 z UKS Olimp Mońki oraz ulegli nieznacznie 13:15 BAS 26 Białystok. Drugie miejsce w grupie pozwoliło zagrać drużynie o miejsce trzecie w turnieju. Gołdapianie stanęli na wysokości zadania i ograli 2:0 (15:11, 15:7) SP34 Białystok.

Zespół „trójek” z Gołdapi w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz Aleksander Nyga, wśród czternastu zespołów rozegrał doskonałe zawody. Chłopcy w swojej grupie zajęli pierwsze miejsce po wygraniu sześciu spotkań: 21:13 z SUKSS Suwałki 1, 21:10 z MUKS 15 Białystok 3, 21:4 z BAS Białystok 2, 21:7 z BAS Białystok 1, 21:7 z UKS Olimpijczyk Białowieża 1 i 21:11 z MUKS 15 Białystok 2. W finałowej walce mocno zmotywowani gołdapscy siatkarze pokonali 21:14 MOSiR Giżycko.

30 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w dwóch mniejszych salach w czterech grupach. Zespół UKS Trójka Gołdap 1 w składzie: Maciej Świętoń i Szymon Wysocki odniósł komplet siedmiu zwycięstw i awansował do finału turnieju (cztery najlepsze drużyny z czterech grup). Zespół UKS Trójka Gołdap 2 (Jeremi Wojtas, Paweł Jurewicz) odniósł cztery zwycięstwa oraz dwie porażki i zagrał o miejsca 9-12. Zespół UKS Trójka Gołdap 3 (Piotr Zadroga, Piotr Dadura) zanotował trzy zwycięstwa i cztery porażki i zagrał o miejsca 17-20. Najmłodszy w stawce zespół UKS Trójka Gołdap 4 (Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki) wygrał dwa z sześciu spotkań i również zagrał o miejsca 17-20. Ostatecznie Maciej i Szymon zajęli w mikołajowym turnieju bardzo wysokie drugie miejsce po porażce 8:15 z SUKSS Suwałki 1 oraz po pokonaniu 15:13 Team 43 Białystok i 15:8 SUKSS Suwałki 2. Jeremi i Paweł uplasowali się na miejscu 10. Dwaj Piotrkowie zakończyli turniej na miejscu 17, a Nikolas i Jakub na miejscu 18.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek. Najlepszy zawodnikiem w „trójkach” został Michał Ostrowski, który otrzymał upominek.

Organizatorem turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!