Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. W bardzo dobrych humorach wrócili z Ełku młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W rozgrywanych we wtorek, 5 grudnia Mistrzostwach Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców zajęli doskonałe pierwsze miejsce.

Cztery drużyny zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna czwórka zawodników co w secie pierwszym. Zespół z „trójki” w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Dominik Wawrukiewicz, Antoni Buraczewski, Alan Budziejko, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga, Olaf Rykaczewski, Maksymilian Janiuk za sprawą bardzo dobrej gry odniósł trzy zwycięstwa. Szóstoklasiści oraz młodsi siatkarze najpierw pokonali 2:0 (25:14, 25:13) SP 4 Giżycko. Następnie ograli 2:0 (25:14, 25:16) SP1 Olecko, a na zakończenie zwyciężyli 2:1 (25:14, 21:25, 15:5) SP4 Ełk.
Wywalczony tytuł daje przepustkę do półfinału Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, który odbędzie się w lutym 2018 roku w Szczytnie. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku oraz koordynator sportu szkolnego miasta Ełku.