Loading


SZCZYRK/GOŁDAP. Szczyrk, 22 października, 8:45. Na starcie górskiego biegu z przeszkodami pod nazwą Runmageddon Hardcore meldują się dwie gołdapianki: Katarzyna Morek i Ewa Sieczkowska z gołdapskiego stowarzyszenia sportowego Dzieci Kukurydzy. Dziewczyny mają do pokonania dystans prawie 24 kilometrów. Na trasie czekają na nie podbiegi, błoto, lodowate górskie strumyki, zasieki, ścianki wspinaczkowe, worki z piachem, oraz wiele innych przeszkód. Pogoda też nie rozpieszcza. Kilka stopni na plusie, zimny wiatr, deszcz oraz mgła towarzyszą Kasi i Ewie prawie przez całą trasę. Zziębnięte, zmęczone ale niesamowicie szczęśliwe dobiegają na metę. Ewa pokonuje trasę w 4 godziny 50 minut a Kasia przybiega 15 minut po niej. Ukoronowaniem tej walki z przeszkodami, własnymi słabościami, zimnem i bardzo wytężonym wysiłkiem jest dla dziewczyn statuetka Weterana Runmageddonu. Otrzymuje ją każdy, kto pokona trzy dystanse w biegach z przeszkodami (6km, 12 km i 21 km) w ciągu jednego roku.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!