Loading


GOŁDAP. IV Letni Bieg Jaćwingów Iryd Ski Tour - Półmaraton na Rolkach odbył się w wczoraj w Gołdapi. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 2000, 4000 i 21095 metrów. Krótsze dystanse były przeznaczone dla dzieci i młodzieży, w półmaratonie mogły startować osoby w wieku 16+.Trasa biegu głównego wiodła trzykrotnie z pl. Zwycięstwa ul. Królewiecką, ul. Warszawską, obwodnicą miasta, ul. Gumbińską, ul. Mazurska i ul. Okrężną. Uczestnicy biegu głównego startowali dwukrotnie. Najpierw był honorowy start w centrum miasta, pół godziny później ostry na obwodnicy Gołdapi. W kategorii open wśród pań zwyciężyła Emilia Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl Enervit Yoko XC Life Team) z czasem 47:21, a wśród panów Kacper Janowski (UKS Hubal Białystok Rollspeed Team) z czasem 40:33. Blisko zwycięstwa był ubiegłoroczny triumfator Alan Ciborowski. Niestety, kilkadziesiąt metrów przed metą upadł. Łącznie w biegu głównym wzięło udział 35 osób, w tym 6 gołdapian.

Organizatorami zawodów byli: OSiR w Gołdapi i gmina Gołdap.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!