Loading


GOŁDAP/KRAJ. Wczoraj o godzinie 12.10 spod latarni morskiej na Przylądku Rozewie (kilkadziesiąt kilometrów za Gdynią w kierunku północnym) wystartował Maraton Rowerowy Dokoła Polski. Dziś około godziny 4 do Gołdapi wjechali jego pierwsi uczestnicy. Po minięciu miasta skierowali się w kierunku Wiżajn.

Trasa tego rowerowego maratonu liczy około 3142 kilometrów. Prowadzi wzdłuż granic Polski w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Na jej pokonanie rowerzyści mają 240 godzin. Uczestnicy sami wybierają czas, miejsce i długość odpoczynków, o których muszą poinformować organizatora. Meta zlokalizowana jest - podobnie jak start - na Przylądku Rozewie.

Jak informuje organizator na swoim profilu na facebooku, jest to najdłuższy w Polsce maraton rowerowy. Zawodnicy startują w trzech kategoriach: total extrem, extrem i sport. Maraton organizowany jest co 4 lata, a udział w nim skierowany jest do amatorów długodystansowej jazdy na rowerze o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym i psychicznym.

Aktualną lokalizację uczestników można śledzić pod tym adresem, a więcej informacji o maratonie można znaleźć pod tym adresem.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie