Loading


GIŻYCKO. 14 czerwca Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc oraz rezerwowy Piotr Górski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi sięgnęli po złoty medal w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej w Giżycku. Utalentowani siatkarze po zajęciu drugiego miejsca w półfinale województwa w czwartek, 8 czerwca, potwierdzili wysoką formę na etapie wojewódzkim.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie (dwa zespoły), Szczytnie, Giżycku i Gołdapi. Niestety, dwie z nich nie pojawiły się na giżyckim piasku, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, do 15 punktów. Gołdapscy siatkarze na pokonanym boju pozostawili wszystkich środowych rywali, pokonując odpowiednio: 2:0 (15:6, 15:11) SP1 Ostróda, 2:1 (10:15, 15:11, 11:6) SP6 Szczytno, 2:0 (15:4, 15:4) SP7 Bartoszyce i 2:0 (15:8, 15:7) SP4 Giżycko.

Czołowe trzy zespoły w nagrodę otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarze dzięki hojności sponsorów zapewnili dodatkowe nagrody rzeczowe medalistom.

Mistrzostwa zorganizował WMSZS w Olsztynie i Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie