Loading

GIŻYCKO. 14 czerwca Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc oraz rezerwowy Piotr Górski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi sięgnęli po złoty medal w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej w Giżycku. Utalentowani siatkarze po zajęciu drugiego miejsca w półfinale województwa w czwartek, 8 czerwca, potwierdzili wysoką formę na etapie wojewódzkim.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie (dwa zespoły), Szczytnie, Giżycku i Gołdapi. Niestety, dwie z nich nie pojawiły się na giżyckim piasku, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, do 15 punktów. Gołdapscy siatkarze na pokonanym boju pozostawili wszystkich środowych rywali, pokonując odpowiednio: 2:0 (15:6, 15:11) SP1 Ostróda, 2:1 (10:15, 15:11, 11:6) SP6 Szczytno, 2:0 (15:4, 15:4) SP7 Bartoszyce i 2:0 (15:8, 15:7) SP4 Giżycko.

Czołowe trzy zespoły w nagrodę otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarze dzięki hojności sponsorów zapewnili dodatkowe nagrody rzeczowe medalistom.

Mistrzostwa zorganizował WMSZS w Olsztynie i Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

 

 

 

logowanie