Loading


GOŁDAP. 11 czerwca o godzinie 15.00 w hali OSiR po raz pierwszy odbędzie się mini gala sportów walki. Głównym celem wydarzenia będzie pomoc dla Natalii Kubickiej, która cierpi na bardzo rzadką chorobę. Aktualnie jest jedyną osobą chorą w Europie na glikogenozę typu XI, bardzo rzadką chorobę metaboliczną.

Zaplanowanych jest ponad 10 pojedynków, w których zobaczymy sporą grupę zawodników Husarii walczących z zawodnikami z takich miast jak: Węgorzego, Ełk, Wesoła , Suwałki czy Olsztyn. Pojedynki odbędą się w kick-boxingu oraz boksie. W przerwach odbędzie się licytacja różnych cennych przedmiotów oraz pokazy grup tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 3, teatru ognia Flash Zone i Capoeiry Michała Piszczka.

Natalka od kilku lat prosi o pomoc NFZ, który zbywa ją i nie daję tak naprawdę od siebie nic. Jako klub Husaria Gołdap postanowiliśmy zorganizować małe wydarzenie bez specjalnej oprawy tylko po to, aby móc chociaż trochę pomóc i to jak najszybciej. Cały pomysł wziął się po przeczytaniu artykułu o potrzebującej oraz skonsultowaniu go wraz z moją rodziną, która już nie raz była zaangażowana przy organizacji gal GFN. Mini gala ma też być takim przedsmakiem przed zaplanowaną na jesień IV dużą galą sportów walki Gołdap Fight Night.

 

Bilety są już do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi, niestety w ograniczonej ilości, dlatego kto zdąży nabyć ten będzie mógł uczestniczyć w fajnym wydarzeniu. Ceny biletów wynoszą 20 i 25 złotych. Wszystkie osoby, które chciałyby nam pomóc bądź przekazać jakąś rzecz na licytację proszę o bezpośredni kontakt ze mną. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na facebooku, gdzie utworzyliśmy stronę wydarzenia oraz na stronie klubu Husaria Gołdap. Zapraszam wszystkie chętne osoby 11 czerwca na halę OSiR, my walczymy, wy pomagacie.

 

Damian Szarfarn, Husaria Gołdap

 

 

logowanie