EŁK. 2 kwietnia jednocześnie na dwóch halach w Ełku odbył się IV Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. W tym roku wojewódzkie eliminacje składają się z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu. Te klubowe ogólnopolskie zawody jak zawsze odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2006 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2005 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2004 i mł. – czwórki siatkarskie. Suma punktów wyłoni czołowe ósemki w poszczególnych kategoriach, które zmierzą się w finale województwa w Olsztynie.
W ełckim turnieju wzięło udział 47 zespołów chłopców. W turnieju z dużymi sukcesami rywalizowało pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym.
28 drużyn dwójek chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS Trójka Gołdap 1 w składzie: Antoni Buraczewski i Michał Ostrowski wygrał swoją grupę, pokonując po 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1 i UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4. UKS Trójka Gołdap 2 (Olaf Rykaczewski i Mieszko Makarski) i UKS Trójka Gołdap 3 (Aleksander Nyga i Maciej Świętoń) awansowali do 1/8 finału z drugich miejsc w grupach. Olaf i Mieszko pokonali 2:0 MUKS Omega Mrągowo 3 i 2:0 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3, oraz ulegli faworytom imprezy 0:2 MOSiR Giżycko 1. Natomiast Aleksander i Maciej pokonali 2:0 Kurianvolley Olsztyn 6 i ulegli 1:2 IKS Atak Elbląg. Z trzech duetów do ćwierćfinału awansował niestety tylko pierwszy zespół. Aleksander i Maciej po dramatycznym spotkaniu przegrali po tie-breaku z MOSiR Giżycko 2. W bratobójczym meczu pomiędzy dwoma gołdapskimi duetami lepszy 2:0 okazał się zespół Antosia i Michała. W ćwierćfinale duet ten pokonał 2:0 IKS Atak Elbląg, a w półfinale turnieju 2:0 mocne Lechowo. W finale IV Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego ulegli 0:2 MOSiR Giżycko 1.
Grający w czwórkach zespół UKS Trójka Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski i rezerwowy Kajetan Kowalewski odniósł trzy grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 2:0 Green Volley Ełk 1, 2:0 Kurianvolley Olsztyn 2 i 2:0 KS Perła Olecko. W półfinale chłopcy po zaciętym meczu przegrali 0:2 z IKS Atak Elbląg. W meczu o 3 miejsce pokonali po raz drugi tego dnia 2:1 Kurianvolley Olsztyn 2.
Ostatni (piąty) Wojewódzki Turniej Eliminacyjny odbędzie się 7 maja w Elblągu. Natomiast w sobotę, 27 maja 2017 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2017. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.
Organizatorem turnieju w Ełku był UKS Salos Ełk przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie.
W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.