GOŁDAP. X Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej „Bądźmy razem” odbył się dziś w hali OSiR w Gołdapi. Wzięły w nim udział cztery zespoły: Rominta Gołdap, Śniardwy Orzysz, Pogoń Banie Mazurskie i Czarni Olecko. Zagrać miały jeszcze dwie ekipy. Wczoraj jednak z przyjazdu zrezygnował zespół MKS Korsze. Dlaczego zaś ełczanie się nie pojawili, nie wiadomo. Organizatorowi turnieju nie udało się skontaktować z przedstawicielem tej drużyny. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Spotkania trwały 2 razy po 10 minut. Zawody wygrał gołdapski zespół.

klasyfikacja końcowa:

  1. Rominta Gołdap
  2. Śniardwy Orzysz
  3. Czarni Olecko
  4. Pogoń Banie Mazurskie

nagrody dodatkowe zespołowe i indywidualne:

  • najskuteczniejszy strzelec: Mateusz kułak (Rominta Gołdap)
  • puchar fair play: Pogoń Banie Mazurskie
  • piłkarz turnieju: Dawid Żyliński (Czarni Olecko)
  • bramkarz turnieju: Adrian Kubryński (Śniardwy Orzysz)
  • puchar fair play: Łukasz Dębski (Czarni Olecko)

Po turniejowych meczach odbył się mecz towarzyski między zespołem VIP (w skład którego wchodzili m.in. przedstawiciele władz samorządowych) a podopiecznymi ZPEW. Zakończył się on remisem 3:3. W trakcie zawodów i po odbywały się licytacje. Do zakupu były m.in. koszulki różnych drużyn piłkarskich, piłki z autografami, gadżety związane ze sportem. Uzyskiwane ceny oscylowały od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.  Odbyła się także loteria. Dochód uzyskany podczas turnieju w wysokości 6.430zł przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego wychowankom ZPEW w Gołdapi. Na zakończenie dzisiejszego wydarzenia dyrektor ZPEW Anna Kuskowska, w podziękowaniu za wyjątkowe wspieranie jej placówki wręczyła pamiątkowe statuetki Andrzejowi Sokołowskiemu i Marcie Gawryluk.

Dzisiejszy turniej charytatywny zorganizowali: stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu oraz Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!