
KĘTRZYN. 29 października dziewczęta z UKS Jantar Gołdap zadebiutowały w lidze wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siarkowej w kategorii młodziczek. Pierwszy turniej rozegrany został na hali MOSiR w Kętrzynie. Debiut gołdapskiej drużyny okazał się wielce zaskakujący. Dziewczęta ze sporą przewagą pokonały w pierwszym spotkaniu gospodarzy 2:0. Również w drugim meczu po bardziej wyrównanej walce „jantarki” wygrały z zespołem Ełku. Drużyna z Gołdapi awansowała do wyżej grupy i w sobotę, 19 listopada jako gospodarz będzie podejmowała drużyny z Bartoszyc, Wilkowa i Ełku.
wyniki meczów
- MKS MOSiR Kętrzyn 2 - UKS Jantar Gołdap 0:2 (15:25, 10:25, 0:0)
- UMKS FPP Mikro Ełk - UKS Jantar Gołdap 0:2 (17:25, 23:25, 0:0)
- UMKS FPP Mikro Ełk - MKS MOSiR Kętrzyn 2 2:0 (25:17, 26:24, 0:0)
tabela końcowa pierwszego turnieju młodziczek:
| miejsce | zespół | mecze | pkt. | sety + | sety - | pkt. + | pkt. - |
| 1 | UKS Jantar jantar Gołdap | 2 | 4 | 4 | 0 | 100 | 65 |
| 2 | UMKS FPP Mikro Ełk | 2 | 3 | 2 | 2 | 91 | 91 |
| 3 | MKS MOSiR Kętrzyn 2 | 2 | 2 | 0 | 4 | 66 | 101 |
Drużyna UKS Jantar Gołdap zagrała w składzie: Sandra Podsiad, Paulina Borkim, Gabriela Górko, Karolina Rogala, Julia Kalinowska, Kinga Mentel, Agata Bester, Martyna Banach i Natalia Winiarek.
W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.