SUWAŁKI. 12 i 13 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach ponad dwustu zawodników z Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski rywalizowało w V Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego Don Bosco 2015. Jego organizatorem była Salezjańska Organizacja Sportowa „SALOS” przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Turniej rozpoczął się w piątek o godzinie 9.00. Rozgrywki w dużej hali prowadzone były na 16 stołach, natomiast w małej hali odbył się turniej dla działaczy i trenerów. W sobotę rozegrano finały.
W turnieju wystartowało trzech zawodników z klubu UKS Jantar Gołdap: Dawid Chilicki, Mateusz Marcinkiewicz i Kacper Misiun. Po eliminacjach w pierwszym dniu cała trójka zakwalifikowała się do turnieju finałowego. W turnieju głównym trzecie miejsce zajął Mateusz Marcinkiewicz, piąte Dawid Chilicki, czternaste miejsce Kacper Misiun.
Czy w tym troku się uda? Oby tak! Prognozy pogody są optymistyczne. 17 stycznia w Lesie Kumiecie zaplanowany jest XXX Bieg Jaćwingów.
Na zaproszenie trenera Damiana Szafrana, 19 grudnia burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki oraz starosta gołdapski Krzysztof Kazaniecki wzięli udział w spotkaniu podsumowującym kończący się kolejny rok działalności klubu Husaria Gołdap.
6 grudnia w Giżycku odbył się III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Giżyckiego. Udział w nim wzięło ponad sto osób.
6 grudnia w Gdańsku spotkali się najsilniejsi zawodnicy z całej Polski, by stanąć do walki o medale IV Pucharu Polski Federacji WPC Polska w Wyciskaniu Leżąc.
6 grudnia najmłodsi piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięli udział w turnieju piłki nożnej Czarni Kids Cup, który odbył się w hali sportowej Lega w Olecku.
30 listopada w Kętrzynie odbył się XVIII Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym. W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.
W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.