
ELBLĄG. 31 maja w pięknej hali Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Kinder + Sport 2015 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategoriach „2", „3" i „4". W ekskluzywnym gronie znalazły się dwie ekipy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka" z Gołdapi, które przeszły wcześniej sito eliminacyjne. Rywale byli niezwykle mocni, a grupy w jakich znaleźli się gołdapianie zestawił chyba sam diabeł. Zespół czwórek grający w składzie: Kacper Lange, Piotr Jabłoński, Kacper Taudul i Dawid Szlempo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się nadzwyczaj dobrze. W grupie odniósł trzy zwycięstwa pokonując: SP19 IKS Atak Elbląg, SP7 Bartoszyce i MOSiR Giżycko. Po nieprzewidywalnym pechu z Omegą Mrągowo w półfinale (0:2), z którym w tym sezonie gołdapianie już wygrywali, pozostało walczyć o trzecie miejsce. Najwyższy stopień podium z góry zarezerwowany był dla Gwardii Szczytno, która znakomicie gra w tym sezonie. Przede wszystkim różnica wzrostu zawodników jest niebywała i ciężko przebić się przez takich „dryblasów". Plan został osiągnięty, marzenie kwartetu spełnione. W walce o brąz i bilet do Krakowa młodzi adepci z „trójki" pokonali 2:0 (15:7, 15:11) SP7 Bartoszyce. Pojadą więc na Mistrzostwa Polski. Dzielnie w Elblągu walczyła dwójka w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc oraz rezerwowy Piotr Górski, która po grach grupowych awansowa do półfinału imprezy. Najmłodsi chłopcy ograli drużyny ze Zwierzewa i SP19 IKS Atak Elbląg 2, przegrali z SP19 IKS Atak Elbląg 1. W półfinale po morderczej walce na przewagi ulegli SP19 IKS Atak Elbląg 2. W małym finale mocno zmęczeni nie dali rady ekipie Kurianvolley Olsztyn i ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. Do finału Polski zakwalifikowały się tylko trzy najlepsze drużyny.
Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką do ogólnopolskiego finału) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Krakowie w dniach 2-5 lipca, zagra najlepszych 48 zespołów z Polski. Pod Wawelem młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w trzech ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski: w Zabrzu w 2012 roku rewelacyjne szóste miejsce, w Drzonkowie w 2013 roku dziewiątą lokatę, w 2014 również w Drzonkowie dziesiąte miejsce. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298-krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski. Organizatorami turnieju finałowego w Elblągu byli Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg oraz Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.
Kamil Zachariasz, Zuzanna Czerwonka, Agata Roczeń, Wiktor Kowalewski, Oliwier Kozłowski oraz Oskar Tomaszuk uczestniczyli we wspólnym zgrupowaniu kadr bokserskich z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Jutro kibiców w Gołdapi czeka kolejne ligowe widowisko. W ramach 20. kolejki Superscore IV Ligi MKS Rominta Gołdap podejmie na własnym stadionie drużynę rezerw Olimpii Elbląg.
21 marca tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w drugim etapie Grand Prix Trójstyku. Zawody odbyły się w Sejnach.
Ełczanin Karol Prawdzik, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, odniósł znaczące sukcesy podczas XPC Powerlifting European Championship 2026 w Siedlcach.
Trzech zawodników Husarii Gołdap walczyło w międzynarodowym Turniej o Puchar Niedźwiedzia, który odbył się w minionym tygodniu w Kętrzynie.
Trzech zawodników klubu Husaria Gołdap otrzymało powołanie na zgrupowanie kadry wojewódzkiej: Kamil Zachariasz, Maciej Minkiewicz i Oliwier Kozłowski.
Po zimowej przerwie stadion miejski w Gołdapi ponownie zatętni ligowym życiem. W najbliższą sobotę kibice będą mogli wspierać biało-zielonych w starciu z rywalem z Giżycka. To spotkanie 18. kolejki Superscore IV ligi zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.
W sobotę zawodnicy UKS Gołdap Zdrój wystąpili w pierwszym etapie Grand Prix Trójstyku w Płaskiej, a w niedzielę zagrali w turnieju o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Węgorzewie.
W dniach 12-14 marca w Niemenczynie odbył się II Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Mera Rejonu Wileńskiego. W zawodach wzięli udział pięściarze z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski oraz Niemiec.
Młoda gimnastyczka z Gołdapi ma za sobą wyjątkowo udany czas. 14 marca Nadia Racis zajęła pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych w Opolu w kategorii rocznika 2018, pokonując liczną konkurencję z całej Polski.