GOŁDAP. W hali OSiR odbyła się wczoraj IX Sportowa Olimpiada Przedszkolaków, zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi i Kompleks Sportowo-Rekreacyjny. Oprócz uczestników na byli też zaproszeni goście, m.in. kierownik wydziału oświaty w UM Irena Wojnikiewicz, przedstawiciele Starostwa Powiatowego Anna Podciborska i Małgorzata Maciulewska, a także Joanna Kozłowska – inicjatorka olimpiady, a obecnie zastępca dyrektora OSiR w Olecku.

W zawodach wzięło udział łącznie 220 dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1. W zabawach brały udział: 3-latki A i B, 3/4-latki , 3/4-latki grupa pięciogodzinna, 4-latki A i B, 5-latki A, B i C. Imprezę prowadził Marian Mioduszewski. Dzieci startowały drużynami w trzech konkurencjach: biegu z taczką do pachołka i z powrotem, torze przeszkód i spacerze farmera (noszenie butelek po wodzie z dystrybutora). Dopingowane były przez rodziców, dziadków i inne bliskie osoby, które licznie zgromadzili sie na widowni.

klasyfikacja końcowa – 3 i 4-latki

  1. 3/4-latki C (12pkt.)
  2. 3/4-latki grupa pięciogodzinna (7pkt.)
  3. 3-latki A (6pkt.)
  4. 3-latki B (5pkt.)

klasyfikacja końcowa – 4 i 5-latki

  1. 5-latki A (14 pkt.)
  2. 5-latki C (11 pkt.)
  3. 5-latki B (8 pkt.)
  4. 4-latki A (7pkt.)
  5. 4-latki B (4pkt.)

Przedstawiciele grup odebrali puchary, dyplomy i globusy.

Czwartą konkurencją podczas zawodów był bieg indywidualny. Najszybszą 3-latką została Natalia Pawlukanis. Najszybszym 4-latkiem okazał się Daniel Ryszewski. W kategorii 5-latków zwyciężyła Julia Tobolska. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami.

Wczoraj dzieci poprzez zabawę uczyły się też m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę czy co oznacza żółte, zielone i czerwone światło. To kolejna inicjatywa osób zaangażowanych w projekt "Ja, ty i on na tej samej drodze". Każdy maluch dostał także swój własny odblaskowy gadżet.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!