
GOŁDAP. Dziś odbyła się pierwsza kolejka ligi koszykówki, organizowanej przez OSiR w Gołdapi. Drużyny grają w niej systemem każdy z każdym do 20 punktów.
W pierwszej kolejce zagrały ze sobą:
- Pod Nogo – Białe Czarnuchy 20:2
- Jantar – Pingwiny 20:4
Mecz Żeroma Supersonics – OSiR Gołdap dziś się nie odbył. Rozegrany zostanie w innym terminie. Wczoraj wieczorem organizator otrzymał informację o rezygnacji z rozgrywek ligowych drużyny Triple Duble (Kuba Kowalewski, Ruben Marcinowski, Piotr Wróbel, Tomek Szyszkowski).
Składy zespołów:
1. Żeroma Supersonics
- Kamil Kozłowski
- Krzysztof Kalisz
- Mateusz Zawadko
- Tomasz Zawadko
2. Pod Nogo
- Wojtek Ruciński
- Filip Małysko
- Michał Muszyński
- Damian Dziankowski
3. Jantar
- Radosław Dziankowski
- Mateusz Szynder
- Amadeusz Szczerbowski
4. Pingwiny
- Michał Piertuszewski
- Sebastian Wawrukiewicz
- Dawid Augustynowicz
- Maciej Kamiński
5. Białe Czarnuchy
- Damian Dzięcioł
- Adrian Prześniak
- Hubert Kozłowski
6. OSiR Gołdap
- Przemek Siwczyński
- Łukasz Tarasiewicz
- Hubert Małysko
- Kamil Choiński
W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.