
GOŁDAP. Podczas czerwcowej sesji rady powiatu uroczyście uhonorowano laureatów konkursu „Młody Sportowiec Roku Szkolnego 2013/2014". Od kilku lat Starostwo Powiatowe w Gołdapi jest organizatorem tego konkursu, mającego na celu promowanie sportu wśród młodzieży szkolnej oraz utrwalanie i rozwój więzi społecznych w tym środowisku. Tegoroczny został nieco rozbudowany, gdyż spośród zgłaszanych przez szkoły powiatu gołdapskiego sportowców komisja konkursowa wyłoniła najpopularniejszych sportowców w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz najlepszych sportowców powiatu gołdapskiego również w trzech kategoriach. Zwycięzcy otrzymali z rak starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka i przewodniczącego rady Leszka Retela puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Najlepszym młodym sportowcem roku szkolnego 2013/2014 w kategorii szkół podstawowych został Kacper Taudul – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi. Jego opiekunem i trenerem siatkówki jest Łukasz Tarasiewicz, trenerem lekkiej atletyki i narciarstwa biegowego Dawid Karniłowicz, trenerem pływania Adam Kozłowski. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszym sportowcem został Mateusz Wielgus, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Agata Sieczkowska. Gratulacje i upominki otrzymali również dyrektorzy szkół i opiekunowie sportowców.












Jutro kibiców w Gołdapi czeka kolejne ligowe widowisko. W ramach 20. kolejki Superscore IV Ligi MKS Rominta Gołdap podejmie na własnym stadionie drużynę rezerw Olimpii Elbląg.
21 marca tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w drugim etapie Grand Prix Trójstyku. Zawody odbyły się w Sejnach.
Ełczanin Karol Prawdzik, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, odniósł znaczące sukcesy podczas XPC Powerlifting European Championship 2026 w Siedlcach.
Trzech zawodników Husarii Gołdap walczyło w międzynarodowym Turniej o Puchar Niedźwiedzia, który odbył się w minionym tygodniu w Kętrzynie.
Trzech zawodników klubu Husaria Gołdap otrzymało powołanie na zgrupowanie kadry wojewódzkiej: Kamil Zachariasz, Maciej Minkiewicz i Oliwier Kozłowski.
Po zimowej przerwie stadion miejski w Gołdapi ponownie zatętni ligowym życiem. W najbliższą sobotę kibice będą mogli wspierać biało-zielonych w starciu z rywalem z Giżycka. To spotkanie 18. kolejki Superscore IV ligi zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.
W sobotę zawodnicy UKS Gołdap Zdrój wystąpili w pierwszym etapie Grand Prix Trójstyku w Płaskiej, a w niedzielę zagrali w turnieju o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Węgorzewie.
W dniach 12-14 marca w Niemenczynie odbył się II Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Mera Rejonu Wileńskiego. W zawodach wzięli udział pięściarze z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski oraz Niemiec.
Młoda gimnastyczka z Gołdapi ma za sobą wyjątkowo udany czas. 14 marca Nadia Racis zajęła pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych w Opolu w kategorii rocznika 2018, pokonując liczną konkurencję z całej Polski.
Z soboty na niedzielę pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi stała się areną zmagań w ramach XI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada 2026". 