
GAŁKOWO. W sobotę, 14 czerwca do Gałkowa zjechali miłośnicy biegania z całej Polski. Oczywiście dominowali reprezentanci naszego regionu. Odbyły się dwie imprezy: III Maraton Mazury oraz III Bieg Szlakiem Krutyni (10km). Każdy znalazł trasę dla siebie. od królewskiego dystansu 42,195km przez 10km.
Frekwencja mimo kiepskiej aury była znakomita. Magnesem stały się przede wszystkim wspaniałe tereny. Biegać w takim otoczeniu to sama przyjemność. Jest to alternatywa do miejskich biegów.
Krystalicznie czyste jeziora, bajkowe widoki, wspaniałe lasy, piękne leśne drogi. Ponad 42 kilometry wspaniałej trasy przygotowane były na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego.
Dlatego mniej należy zwracać uwagę na czasy, bowiem nie była to płaska trasa po asfalcie. Uczestnicy biegli długie odcinki na luźnym podłożu. Jedno jest pewne, jest to jeden z najpiękniejszych maratonów w Polsce.
Zdecydowane zwycięstwo odniósł Kamil Sieracki z czasem 2:33:09. Pierwszą kobietą była Agnieszka Malinowska-Sypek z czasem 3:19:32. Trzecie miejsce open zajęła gołdapianka Marta Żabicka, dodatkowo w kategorii „The Best of Mazury" uplasowała się na drugim miejscu.
W biegu na 10 km najlepszy okazał się Hubert Duklanowski z czasem 0:34:38, natomiast wśród pań Karolina Waśniewska z czasem 0:42:01. Gołdapianka Emilia Wołyniec zajęła trzecie miejsce open oraz pierwsze miejsce w kategorii „The Best of Mazury".
Oto wyniki Łowców Przygód:
- maraton:
Marta Żabicka open 3, czas 3:38:09
Dariusz Borucki open 48, czas 3:38:09
- 10km:
Emilia Wołyniec open 3, czas 0:45:36
Małgorzata Tramp open 10, czas 0:48:17
Katarzyna Morek open 41, czas 0:53:38
Dawid Karniłowicz open 8, czas 0:38:52








W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.