
GIŻYCKO. 25 maja odbyła się największa impreza biegowa na Mazurach - Giżyckie 5-10-15 „Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych". We wspólnym bieganiu wzięło udział ponad 500 uczestników.
Biegi z elektronicznym pomiarem czasu odbyły się na dystansie 5, 10 i 15 kilometrów. Start i meta znajdowały się w Twierdzy Boyen, na dziedzińcu przed Koszarowcem nr 1 XIX-wiecznej fortyfikacji. Twierdza w Giżycku jest jednym z najciekawszych europejskich obiektów architektury militarnej, nigdy nie zdobyta, usytuowana na tzw. „Wyspie Giżyckiej". To najcenniejszy zabytek miasta, unikatowy na skalę nie tylko Polski, ale i Europy.
Trasa prowadziła przez najpiękniejszą część miasta, malowniczą „Wyspę Giżycką" i wokół Twierdzy Boyen. Podstawową trasą wszystkich biegów była pętla o długości około 5km. Każdy uczestnik biegu pokonał odpowiednią ilość pętli w zależności od dystansu, w którym biegł.
wyniki Łowców Przygód
- dystans 5km:
Wojda Maria, 3 miejsce open, czas 19:32
Wołyniec Emilia, 6 miejsce open, 1 w kat. wiekowej, czas 21:03
Morek Katarzyna, 9 miejsce open, 3 w kat. wiekowej, czas 24:54
Jurewicz Dariusz, 3 miejsce open, czas 16:20
Bukwaś Tomasz, 8 miejsce open, czas 18:06
Tunkiewicz Paweł, 19 miejsce open, czas 20:19
Obuchowski Krzysztof, 27 miejsce open, czas 21:51
- dystans 10km:
Karniłowicz Dawid, 5 miejsce open, 2 w kat. wiekowej, czas 40:09
Bielski Tomasz, 10 miejsce open, 2 w kat. wiekowej, czas 42:00
- dystans 15km:
Żabicka Marta, 3 miejsce open, czas 1:16:56
Borucki Dariusz, 8 miejsce open, 2 w kat. wiekowej, czas 1:02:04










W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.
W Sokółce odbył się Międzynarodowy Puchar Polski U-15 i U-17 w boksie. Wiktor Kowalewski w kategorii U-15 do 90kg nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal, wygrywając wszystkie swoje pojedynki w znakomitym stylu.
Dziś w ramach 13 kolejki rozgrywek Superscore IV Ligi nasza Rominta Gołdap podejmie przed własną publicznością Pisę Primavera Barczewo.
W ubiegłym tygodniu Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wziął udział w siłowych zawodach we Wrocławiu i skutecznie zawalczył o najwyższe lokaty.
Z udziałem gołdapian w dniach 11 i 12 października w Pisanicy odbył się XXII Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo w tenisie stołowym.