OLECKO. 17 maja odbyła się II Olecka 13. Piękną malowniczą trasę 13km wokół jeziora oleckiego pokonało 161 zawodników, w tym 11 z Gołdapi. Większość stanęła na podium lub niewiele nie niego zabrakło.
W kategorii open kobiet drugi raz z rzędu wygrała Maria Wojda, bijąc rekord trasy. W kategorii K30 zwyciężyła Emilia Wołyniec. W kategorii K20 pierwsze miejsce zajęła Agata Sieczkowska, a trzecie Ola Mejcz. W kategorii M30 wygrał Tomasz Bukwaś, a drugi był Dawid Karniłowicz. Drużynowo (Maria Wojda, Tomasz Bukwaś, Dawid Karniłowicz, Tomasz Bielski) Łowcy Przygód Gołdap zajęli 3 miejsce.
Na mecie na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale, a wśród wszystkich zawodników rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody.
wyniki gołdapskich biegaczek:
- 1 miejsce - Maria Wojda 0:56:54
- 4 miejsce - Emilia Wołyniec 1:00:14, K30 1 miejsce
- 5 miejsce - Agata Sieczkowska 1:00:20, K20 1 miejsce
- 11 miejsce - Ola Mejcz 1:09:17, K20 3 miejsce
- 13 miejsce - Katarzyna Morek 1:10:25, K20 4 miejsce
wyniki gołdapskich biegaczy:
- 7 miejsce - Tomasz Bukwaś, 0:48:09, M30 1 miejsce
- 13 miejsce - Dawid Karniłowicz 0:50:13, M30 2 miejsce
- 28 miejsce - Tomasz Bielski 0:55:14, M40 4 miejsce
- 34 miejsce - Sebastian Saniuk 0:57:21, M30 10 miejsce
- 41 miejsce - Dominik Skomorowski 0:58:16, M40 6 miejsce
- 44 miejsce - Paweł Kurkowski 0:58:39, M20 16 miejsce
Z udziałem gołdapian 14 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pisanicy odbył się I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Dzieci "Polenergia Cup 2026".
Ubiegła niedziela w Akademii Piłkarskiej 2017 była pracowita. Dwa zespoły (młodszy i starszy) reprezentowały akademię w turnieju Junior Cup w Ełku.
Z udziałem gołdapian 31 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Radziłowa w Tenisie Stołowym.
24 stycznia w klubie Husaria Gołdap odbył się wyjątkowy trening bokserski z udziałem dwóch znakomitych polskich pięściarzy: Kamila Szeremety oraz Pawła Głażewskiego.
24 stycznia w Kalinowie, w ramach 34 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się turniej tenisa stołowego. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.
W Lesie Kumiecie odbył się dziś XXX Bieg Jaćwingów. Dopisała pogoda, było słonecznie, choć mroźno. Dopisał śnieg, na którego brak w styczniu nikt nie może narzekać. Dopisali uczestnicy, którzy przybyli z różnych miejscowości w Polsce, a także z Litwy.
Po siedmiu latach przerwy, spowodowanej zarówno kaprysami pogody, jak i pandemią, Bieg Jaćwingów w Gołdapi powraca w wielkim stylu.
W minioną sobotę w hali OSiR w Gołdapi po raz ósmy rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci, zorganizowany przez Akademię Piłkarską 2017 Gołdap.
Początek roku przyniósł ogromny sukces dla lokalnego sportu. Zawodnik klubu Husaria Gołdap Wiktor Kowalewski został powołany na zgrupowanie kadry narodowej kadetów w boksie.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi zaprasza zawodników, kibiców i sympatyków piłki ręcznej do udziału w V Memoriale im. Romualda Piechocińskiego.