Wczoraj na boisku „orlik" przy SP1 odbyły się eliminacje powiatowe XIII Ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej chłopców i dziewcząt „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Udział w nich wzięły drużyny tylko z dwóch szkół: Szkoły Podstawowa nr 3 w Gołdapi oraz Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy. Wśród chłopców wygrała reprezentacja SP3 pokonując SP Pogorzel 9:0. Najlepszym piłkarzem meczu (i turnieju) okazał się Jakub Łubanowski (SP3). Dziewczynki z SP3 wygrały „walkowerem", gdyż były jedyną drużyną żeńską na tym turnieju.
Celem turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" jest spełnianie marzeń piłkarzy i trenerów, którzy kochają piłkę nożną. W poprzedniej edycji wzięło udział 140 tysięcy zawodników z całej Polski. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia-Polska na Wembley. Oprócz dobrej zabawy, celem rozgrywek jest również wyłanianie młodych talentów, które w przyszłości mogą decydować o sile reprezentacji Polski.

















W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.
W Sokółce odbył się Międzynarodowy Puchar Polski U-15 i U-17 w boksie. Wiktor Kowalewski w kategorii U-15 do 90kg nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal, wygrywając wszystkie swoje pojedynki w znakomitym stylu.
Dziś w ramach 13 kolejki rozgrywek Superscore IV Ligi nasza Rominta Gołdap podejmie przed własną publicznością Pisę Primavera Barczewo.
W ubiegłym tygodniu Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wziął udział w siłowych zawodach we Wrocławiu i skutecznie zawalczył o najwyższe lokaty.
Z udziałem gołdapian w dniach 11 i 12 października w Pisanicy odbył się XXII Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo w tenisie stołowym.