351 osób wzięło dziś udział w IV rzucie Gołdapskiej Ligi Biegów, który odbył się w lesie Kumiecie. W zależności od kategorii wiekowej długość trasy wynosiła od 600 do 3000 metrów. Na najlepsze trójki czekały pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo osoby, które zajęły miejsca od 1 do 20 otrzymały punkty do łącznej klasyfikacji ligi. Wyniki opublikujemy wkrótce, po otrzymaniu ich od organizatora.

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO
Niestety, po raz kolejny wśród licznej grupy sportowców znalazło się wielu brudasów, bardzo młodych, młodych i nieco starszych . Nie wiedzą oni, że kubeczki, butelki czy papierki po kanapkach należy wyrzucać do śmietnika (jeśli jest) lub przygotowanych przez organizatora worków (te zawsze są, co widać na jednym ze zdjęć). Śmieci lądują więc zarówno na trawie na polanie startowej, jak i w lesie wzdłuż trasy. Dobrze, że są wyrozumiali leśnicy, dobrze, że są pobliskiej szkole nr 2 „Przyjaciele Przyrody". Od czasu do czas posprzątają oni dokładniej las. Na bieżąco starają się zaś uprzątnąć pozostałości po sportowcach –brudasach pracownicy OSiR. Czy jednak tak powinny wygladać las i polana startowa po zawodach?





















Na zaproszenie trenera Damiana Szafrana, 19 grudnia burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki oraz starosta gołdapski Krzysztof Kazaniecki wzięli udział w spotkaniu podsumowującym kończący się kolejny rok działalności klubu Husaria Gołdap.
6 grudnia w Giżycku odbył się III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Giżyckiego. Udział w nim wzięło ponad sto osób.
6 grudnia w Gdańsku spotkali się najsilniejsi zawodnicy z całej Polski, by stanąć do walki o medale IV Pucharu Polski Federacji WPC Polska w Wyciskaniu Leżąc.
6 grudnia najmłodsi piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięli udział w turnieju piłki nożnej Czarni Kids Cup, który odbył się w hali sportowej Lega w Olecku.
30 listopada w Kętrzynie odbył się XVIII Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym. W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.
W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.