
Na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi rozegrano dziś kolejny turniej siatkówki dziewcząt drużyn czteroosobowych, tym razem o puchar Świętego Mikołaja. Zgłosiło się 5 drużyn. Zawody rozegrano systemem „ każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Zwyciężyła drużyna „Byle nie do zera". Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Klaudię Sztejter, a najlepiej broniącą Karolinę Cewkowicz. Organizatorem zawodów byli UKS Jantar i LO w Gołdapi. Sędzią głównym turnieju był Bogusław Jejer, sędzią punktowym Dawid Rusak.
Klasyfikacja końcowa:
- „Byle nie do zera" - Gabrysia Rusak, Joanna Januszkiewicz, Klaudia Sztejter, Anita Ślimkowska (uczennice LO Gołdap)
- „Złotka" - Katarzyna Nowacka, Paulina Zackiewicz, Angelika Gąska, Anita Obuchowska (uczennice ZSZ Gołdap)
- „Śnieżynki" - Martyna Piątkowska, Natalia Sznurkowska, Żaneta Winiarska, Magda Dzienis (uczennice LO Gołdap)
- „Pulpeciki" - Paula Kołpak, Klaudia Bruszewska, Karolina Mikielska, Karolina Cewkowicz (uczennice Gimnazjum nr 1 Gołdap)
- „Czekoladki" - Klaudia Wysmułek, Sandra Jankowska, Gabrysia Kisielewska, Kinga Metelska
więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO
















Jutro kibiców w Gołdapi czeka kolejne ligowe widowisko. W ramach 20. kolejki Superscore IV Ligi MKS Rominta Gołdap podejmie na własnym stadionie drużynę rezerw Olimpii Elbląg.
21 marca tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w drugim etapie Grand Prix Trójstyku. Zawody odbyły się w Sejnach.
Ełczanin Karol Prawdzik, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, odniósł znaczące sukcesy podczas XPC Powerlifting European Championship 2026 w Siedlcach.
Trzech zawodników Husarii Gołdap walczyło w międzynarodowym Turniej o Puchar Niedźwiedzia, który odbył się w minionym tygodniu w Kętrzynie.
Trzech zawodników klubu Husaria Gołdap otrzymało powołanie na zgrupowanie kadry wojewódzkiej: Kamil Zachariasz, Maciej Minkiewicz i Oliwier Kozłowski.
Po zimowej przerwie stadion miejski w Gołdapi ponownie zatętni ligowym życiem. W najbliższą sobotę kibice będą mogli wspierać biało-zielonych w starciu z rywalem z Giżycka. To spotkanie 18. kolejki Superscore IV ligi zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.
W sobotę zawodnicy UKS Gołdap Zdrój wystąpili w pierwszym etapie Grand Prix Trójstyku w Płaskiej, a w niedzielę zagrali w turnieju o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Węgorzewie.
W dniach 12-14 marca w Niemenczynie odbył się II Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Mera Rejonu Wileńskiego. W zawodach wzięli udział pięściarze z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski oraz Niemiec.
Młoda gimnastyczka z Gołdapi ma za sobą wyjątkowo udany czas. 14 marca Nadia Racis zajęła pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych w Opolu w kategorii rocznika 2018, pokonując liczną konkurencję z całej Polski.
Z soboty na niedzielę pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi stała się areną zmagań w ramach XI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada 2026". 