Prawie 7 tysięcy osób z 61 krajów wystartowało o godzinie 9 z Mostu Poniatowskiego na liczącą 42 km 195 m trasę 34 Maratonu Warszawskiego. Bieg stanowi jednocześnie 32 edycję mistrzostw Polski kobiet. Rozpoczął się i zakończył się w tym samym miejscu, co pierwszy w 1979 roku. Metą był Stadion Narodowy (wówczas Stadion X-lecia).
Trasa 34 Maratonu Warszawskiego przebiega wzdłuż Mostu Poniatowskiego, Alei Jerozolimskich, poprzez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, Konwiktorską, Wybrzeże Gdańskie, Kościuszkowskie, Czerniakowską (Wisłostrada), Sobieskiego, aleję Wilanowską, Przyczółkową, Pałacową (Rezerwat Natolin), aleję Komisji Edukacji Narodowej, Puławską, Aleje Ujazdowskie, Jerozolimskie, Stadion Narodowy. Uczestnikom maratonu towarzyszyła muzyka. Na trasie prezentowały się m.in.: grupa perkusyjna Sals Hall Ortodox wraz z Teamem Jiwok, bębniarze Marimbaki, muzycy z Pogotowia Energetycznego, zespoły Ritmodelia i Drumbastic. Prowadzone były także akcje charytatywne. Zarówno frekwencja uczestników biegu, jak i entuzjastycznych kibiców sprawiła, że 34 Maraton Warszawski przeszedł do historii jako wyjątkowy. Na linii startu stanęło 6913 osób!
34 Maraton Warszawski w liczbach:
- liczba zawodników zgłoszonych do startu w imprezie: 9236
- liczba nadanych numerów startowych: 7748
- liczba zawodników na starcie: 6913
- liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym: 6769
- liczba kobiet biorących udział w biegu: 745
Najszybszym mężczyzną był James Mbiti Mutua, który dystans 42195m pokonał w 02:15:02. Na podium stanęli także: Yared Shegumo (02:15:26) oraz Marian Błaziński (02:15:34). W klasyfikacji ogólnej kobiet zwyciężyła Agnieszka Ciołek z czasem 02:34:15. Tuż za nią na mecie pojawiła się Katarzyna Durak (02:41:52), a na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Zakrzewski (02:45:13).
W maratonie wzięło udział aż 8 gołdapian:
- MARTA ŻABICKA - czas: 03:43:49, w swojej kategorii wiekowej - 15, open kobiety - 52, natomiast w dodatkowej kategorii oświata - 2
- RYSZARD GÓRSKI - czas: 03:26:49, w swojej kategorii wiekowej - 42, open mężczyźni - 615
- MAREK KUSKOWSKI - czas: 03:43:50, w swojej kategorii wiekowej 274, open mężczyźni 1507
- DARIUSZ BORUCKI - czas: 03:43:50, w swojej kategorii wiekowej 152, open mężczyźni 1507
- KRZYSZTOF KONDRACIUK - czas: 3:46:36, w swojej kategorii wiekowej 178, open mężczyźni 1706
- KRZYSZTOF OBUCHOWSKI - czas: 03:54:36, w swojej kategorii wiekowej 274, open mężczyźni 2218
- ROBERT SIENKIEWICZ - czas:3:59:10, w swojej kategorii wiekowej - 261, open mężczyźni 2513
- PAWEŁ BECZ - czas:4:38:45, w swojej kategorii wiekowej 469, open mężczyźni 4660
Gołdapska drużyna (Marta Żabicka, Ryszard Górski, Dariusz Borucki, Marek Kuskowski, Krzysztof Obuchowski) wśród 50 drużyn zajęła 21 miejsce. Z 8-osobowej grupy biegaczy Łowców Przygód po raz pierwszy wystartowało dwóch debiutantów: Marta Żabicka i Robert Sienkiewicz. Warto pokreślić, że Marta Żabicka jest pierwszą gołdapianką, która przebiegła maraton. Bardzo cieszy fakt, że cała gołdapska grupa ukończyła ten „morderczy bieg". Po przybiegnięciu na metę każdy uczestnik maratonu otrzymał piękny „klimatyczny" medal.




W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.