REGULAMIN OGŁOSZEŃ DROBNYCH
Przed zleceniem publikacji ogłoszenia drobnego koniecznie zapoznaj się z regulaminem!

 

 

 

ROZDZIAŁ I - dotyczy ogłoszeń zlecanych poprzez stronę internetową

 1. Na portalu GOLDAP.INFO na stronie www.goldap.info/ogloszenia-drobne są publikowane ogłoszenia drobne, zlecane poprzez specjalną stronę internetową, zwaną dalej formularzem.

 2. Ogłoszenia drobne zlecone poprzez formularz zostaną opublikowane, jeśli można ich treść zaliczyć do jednej z następujących kategorii:
  - sprzedam,
  - oddam,
  - pożyczę,
  - użyczę,
  - wydzierżawię,
  - kupię,
  - szukam,
  - znalazłem,
  - wykonam,
  - pomogę,
  - oferuję,

  z wyjątkiem ogłoszeń towarzyskich oraz o treści odnoszącej się do papierosów, alkoholu, środków odurzających, leków na receptę, broni, a także  rzeczy, których handel jest zabroniony przez polskie prawo.

 3. Płatności za publikację dokonuje się za pośrednictwem systemu Przelewy24.pl. Oferuje on e-przelewy z kilkunastu banków, a także możliwość zapłaty BLIK-iem i kartą. Więcej informacji o płatnościach przez Przelewy24.pl na portalu GOLDAP.INFO przeczytasz tutaj w dziale IV - informacje dotyczące płatnosci poprzez Przelewy24.pl.
 4. Czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  a) Ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny, standardowe tło strony).

  KLIKNIJ TUTAJ, ABY DODAĆ OGŁOSZENIE

  Koszt 7zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami  (entery są zamieniane na spacje).
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia


  b) Ogłoszenie wyróżnione (niebieskie tło ogłoszenia, pogrubiona czcionka).

  KLIKNIJ TUTAJ, ABY DODAĆ OGŁOSZENIE

  Koszt 13zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami (entery są zamieniane na spacje).
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia

 5. Aby zlecić publikację ogłoszenia, należy wypełnić ten formularz.
  krok 1 - wybierz rodzaj ogłoszenia i kliknij we właściwy link; jesli skorzystałeś z czerwono-żółtych linków powyżej, ten krok jest już za tobą.
  krok 2 - wypełnij obowiązkowe pola:  treść ogłoszenia (maksymalna długość ogłoszenia to 300 znaków), kontaktowy prawdziwy polski numer telefonu do ogłoszeniodawcy (9 cyfr, bez kresek), kontaktowy adres email; jeśli potrzebujesz fakturę za publikację ogłoszenia drobnego,  zaznacz odpowiednie pole i uzupełnij dane do faktury. Faktura zostanie przesłana w formacie PDF na podany w formularzu adres email. Po wypełnieniu formularza, kliknij pole "Wyślij ogłoszenie i przejdź do kasy".
  krok 3 - kliknij w link płatności i dokonaj płatności poprzez system Przelewy24.pl.

 6. W ogłoszeniu drobnym opublikowana zostanie treść ogłoszenia oraz numer telefonu. Adres email służy wyłącznie do ewentualnego kontaktu redakcji, gdyby trzeba było wyjaśnić jakieś niejasności dotyczacego publikacji lub treści ogłoszenia, a także do przesłania faktury za publikację.

 7. Redakcja GOLDAP.INFO zastrzega prawo do weryfikacji  numeru telefonu podanego w ogłoszeniu. Jeśli numer ten okaże się nieprawidłowy, ogłoszenie nie zostanie opublikowane. Dokonana opłata w tym przypadku nie podlega zwrotowi.

 8. 14-dniowy czas publikacji liczony jest jak w następujacym przykładzie:
  a) publikacja 1 stycznia  o dowolnej godzinie
  b) czas publikacji 14 dni: 1 stycznia + 14 dni = 15 stycznia
  c) usuniecie ogłoszenia 15 stycznia o dowolnej godzinie.

 9. Treść ogłoszenia nie może naruszać polskiego prawa oraz zasad współżycia społecznego. 

 10. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zlecenia  publikacji
  - z powodu niezgodności ogłoszenia z regulaminem; redakcja informuje o tym zleceniodawcę poprzez email, opłata nie jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia. Jeśli zleceniodawca ma wątpliwości, czy dana treść ogłoszenia jest zgodna z regulaminem, prosimy o kontakt z redakcją przez zleceniem jego publikacji.
  - bez podania przyczyny; redakcja informuje o tym zleceniodawcę poprzez email, opłata jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia.

 11. Nie ma możliwości modyfikacji treści ogłoszeń. Jeśli treść jest niepoprawna, ogłoszenie należy usunąć. 

 12. Usuwanie ogłoszenia:
  a) na wniosek zleceniodawcy: Aby usunąć opublikowane ogłoszenie należy z telefonu, którego numer został podany w treści ogłoszenia, wysłać SMS na numer 504-475-522 (koszt wg cennika danego operatora) z prośbą o usunięcie ogłoszenia. Jeśli z danego numeru jest opublikowanych kilka ogłoszeń, a chodzi o usunięcie jednego, nalezy napisać w treści SMS, które ogłoszenie usunąć. Ogłoszenie jest usuwane w ciagu 48 godzin.
  b) redakcja zastrzega sobie prawo usunięcia opublikowanego ogłoszenia, jeśli mogłoby ono narazić wydawcę na odpowiedzialność cywilną lub karną. W sytuacji takiej redakcja wyśle zleceniodawcy informację o tym na adres e-mail. Opłata za publikację nie jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia.

 13. Zlecenie publikacji ogłoszenia jest równoznaczne:
  - z akceptacją niniejszego regulaminu.
  - ze złożeniem oświadczenia, że zleceniodawca dokonuje tej czynności z terytorium RP.

 14. Reklamacje dotyczące publiakcji ogłoszeń należy składać pisemnie przesyłając ją faksem, pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacja powinna być podpisana przez składającego i zawierać numer telefonu, z którego wysłano ogłoszenie. Reklamacje anonimowe pozostają bez rozpatrzenia. W tytule reklamacji składanej poprzez e-mail należy wpisać "Ogłoszenie - reklamacja".

 15. Redakcja GOLDAP.INFO nie odpowiada za treść ogłoszeń.

 16. Ogłoszenia są dodawane na GOLDAP.INFO w ciągu 48 godzin od otrzymania przez redakcję płatności. Jeśli termin w wyjątkowych okolicznościach się wydłuży, informacja o tym umieszczona będzie na stronie z ogłoszeniami.

 

ROZDZIAŁ II - dotyczy ogłoszeń zlecanych poprzez SMS o podwyższonej opłacie

 1. Na portalu GOLDAP.INFO na stronie www.goldap.info/ogloszenia-drobne są publikowane ogłoszenia drobne, zlecane poprzez wysłanie ich treści SMSem o podwyższonej opłacie.

 2. Ogłoszenia drobne zlecone poprzez SMS zostaną opublikowane, jeśli można ich treść zaliczyć do jednej z następujących kategorii:
  a) sprzedam, oferuję, oddam, pożyczę, użyczę, wydzierżawię, kupię, szukam, znalazłem, wykonam, pomogę, z wyjątkiem ogłoszeń o treści odnoszącej się do papierosów, alkoholu, środków odurzających, leków na receptę, broni, a takze rzeczy, którymi handel jest zabroniony przez polskie prawo.
  b) ogłoszenia towarzyskie

  Ogłoszenia drobne, których treści nie można zaliczyć do wyżej wymienionych kategorii,  nie zostaną opublikowane. W przypadku wątpliwości, czy dane ogłoszenie spełnia warunki publikacji,  należy skontaktować się z redakcją pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 3. Sposób zlecenia publikacji, czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  Aby zamieścić ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny,  tło standardowe strony), wyślij SMS o treści gi.treść ogłoszenia pod numer 76567. Koszt SMS 7,38zł z VAT. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  UWAGA - patrz pkt. 7 i 8 regulaminu!

  przykład ogłoszenia

 4. 14-dniowy czas publikacji liczony jest jak w następujacym przykładzie:
  a) publikacja 1 stycznia  o dowolnej godzinie
  b) czas publikacji 14 dni: 1 stycznia + 14 dni = 15 stycznia
  c) usuniecie ogłoszenia 15 stycznia o dowolnej godzinie.

 5. Publikacja numeru telefonu zleceniodawcy ogłoszenia:
  a) Pod każdym ogłoszeniem podawany będzie numer telefonu, z którego wysłano SMS. Jeśli jest to numer kontaktowy do ogłoszeniodawcy, nie ma potrzeby podawania go w treści wysyłanej wiadomości SMS. Jeśli numer kontaktowy jest inny, należy podać go w treści ogłoszenia. W takiej sytuacji część numeru telefonu nadawcy będzie zakryta. Nie dotyczy to ogłoszeń towarzyskich.
  b) W przypadku ogłoszeń towarzyskich (np. szukam partnera/partnerki/towarzysza, zasponsoruję ) publikowany będzie tylko numer telefonu, z którego wysłano SMS. Inne, podane w treści SMS  będę zastąpione gwiazdkami.

 6. Treść ogłoszenia nie powinna naruszać polskiego prawa oraz zasad współżycia społecznego. 

 7. Ogłoszenie powinno mieć długość do 160 znaków, łącznie ze spacjami i prefiksem gi. (1 SMS w standardzie GSM, kodowanie ASCII).

  Niektóre telefony oraz niemal wszystkie smartfony pozwalają napisać i wysłać SMS-y o większej ilości znaków, z polskimi literami (kodowanie w unicode). Prosimy mieć świadomość, że telefon wysyła wówczas taką wiadomość automatycznie w kilku SMS-ach, a opłata jest pobierana za każdego w podanej wyżej wysokości. Technicznie 1 SMS to 1120 bitów = 160 znaków 7-bitowych, 140 znakow 8-bitowych albo 70 znakow 16-bitowych. Szczegółowe informacje na temat kodowania i wysyłania SMS przez konkretny model telefonu lub smartfonu powinien być w instrukcji obsługi urządzenia.

  - Przykład 1: ogłoszenie o długości 159 znaków, bez polskich liter. Smartfon wyśle to zazwyczaj jako 1 SMS, a operator telekomunikacyjny naliczy za to opłatę w wysokości 7,38zł.

  gi.Sprzedam samochod Polonez, rok produkcji 1995, opony sa zalozone nowe, ubezpieczenie do wrzesnia, przeglad aktualny, trzeba go tylko uruchomic i jechac. 


  - Przykład 2: ogłoszenie o długości 159 znaków, z polskimi literami. Smartfon wyśle to zazwyczaj jako 3 SMS-y, a operator telekomunikacyjny naliczy za to opłatę w wysokości 22,14zł. 

   gi.Sprzedam samochód Polonez, rok produkcji 1995, opony są założone nowe, ubezpieczenie do września, przegląd aktualny, trzeba go tylko uruchomić i jechać.


  - Przykład 3: ogłoszenie o długości 166 znaków, bez polskich liter. Smartfon wyśle to zazwyczaj jako 2 SMS-y, a operator telekomunikacyjny naliczy za to opłatę w wysokości 14,76zł.

  gi.Sprzedam samochod Polonez, rok produkcji 1995, opony sa zalozone nowe, ubezpieczenie do wrzesnia, przeglad aktualny, trzeba go tylko uruchomic i mozna juz jechac.  8. System odbiorczy usług premium SMS przyjmuje również wiadomości wysłane w postaci MMS. W przypadku otrzymania ogłoszenia w formie MMS, publikowane jest pierwszych 160 znaków (wraz ze spacjami) treści ogłoszenia. Pozostała część nie jest publikowana. Prosimy o wysyłanie ogłoszeń w formacie SMS.

 9. Nie ma możliwości modyfikacji treści ogłoszeń. Jeśli treść jest niepoprawna, ogłoszenie należy usunąć i wysłać ponownie nowe z poprawną treścią. 

 10. Usuwanie ogłoszenia:
  a) na wniosek zleceniodawcy: Aby usunąć opublikowane ogłoszenie należy z telefonu, z którego wysłano ogłoszenie lub który został podany w treści ogłoszenia, wysłać SMS na numer 504-475-522 (koszt wg cennika danego operatora) z prośbą o usunięcie ogłoszenia. Jeśli z danego numeru jest opublikowanych kilka ogłoszeń, a chodzi o usuniecie jednego, należy napisać w treści SMS, które ogłoszenie usunąć. Ogłoszenie jest usuwane w ciagu 48 godzin.
  b) redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji ogłoszenia lub usunięcia już opublikowanego, jeśli mogłoby ono narazić wydawcę na odpowiedzialność cywilną lub karną. W sytuacji takiej nastąpi próba skontaktowania się ze zleceniodawcą celem wyjaśnienia sytuacji (telefonicznie lub SMS-em).

 11. Usługa jest dostępna w sieciach Orange, Plus, T-Mobile i Play. Wysłanie ogłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu i regulaminu usług premium SMS.

 12. W przypadku błędnego wpisania prefiksu w treści SMS (pierwszego członu SMS gi.), jego treść nie dociera do redakcji. Z tego też powodu takie ogłoszenia nie może zostać opublikowane.

 13. Reklamacje dotyczące publiakcji ogłoszeń należy składać pisemnie przesyłając ją faksem, pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacja powinna być podpisana przez składającego i zawierać numer telefonu, z którego wysłano ogłoszenie. Reklamacje anonimowe pozostają bez rozpatrzenia. W tylule reklamacji składanej poprzez e-mail należy wpisać "Ogłoszenie - reklamacja".

 14. Redakcja GOLDAP.INFO nie odpowiada za treść ogłoszeń.

 15. Ogłoszenia są dodawane na GOLDAP.INFO w ciągu 48 godzin. Jeśli termin w wyjątkowych okolicznościach się wydłuży, informacja o tym umieszczona będzie na stronie z ogłoszeniami.

 

Aktualnie nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia drobnego. Prosimy zlecać je przez internet lub SMS.

 

ROZDZIAŁ IV - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1 . Chciałbym umieścić w ogłoszeniach nietypowe ogłoszenie (np. z plakatem, linkiem, filmem, zdjęciem). Czy jest taka możilwość?

Tak. Należy w tej sprawie skontaktować się e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i ustalić warunki takiej publikacji.

ostatnia aktualizacja: 15/11/2022 08:00