Mieszkamy w Gołdapi. Jesteśmy rodzicami dwojga wspaniałych dzieci, dwuletniego Antosia i rocznej Julii. Niestety życie nas nie rozpieszcza i ciągle wystawia na nowe próby. Potrzebujemy finansowej pomocy. Zbieramy pieniądze na badania genetyczne WES dla Antosia.

Koszty podstawowych wizyt, które już za nami i te, które jeszcze przed nami, są dość wysokie. Jesteśmy zmuszeni do korzystania z wizyt prywatnych, bo badania są pilne, a na NFZ trwa to rok lub dwa lata. Są to konsultacje i wizyty neurologiczne, kardiologiczne, psychiatryczne, genetyczne oraz otolaryngologiczne.

Syn choruje na autyzm dziecięcy oraz inne zaburzenia układu nerwowego. Rozpoznano również niewielką na ten moment wadę serca. Antoś objęty jest wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz opieką specjalistów również pod kątem rehabilitacji. Przeszedł już szereg badań, lecz lekarze specjaliści nie wiedzą dlaczego i jaka jest przyczyna tego, że dziecko ma nieharmonijny rozwój motoryczny, zaburzenia napięcia mięśniowego, opóźnienie rozwoju mowy oraz rozwoju emocjonalno- społecznego, a także nie przybiera na wadze w wystarczającym tempie.adres internetowej zbiórki:pomagam.pl/hckkmy

 

Badania genetyczne WES są kosztowne, ale być może pomogą w ustaleniu przyczyn opóźnienia i zaburzeń Antosia, a to pozwoli w dalszej kolejności na opracowanie właściwego postępowania terapeutycznego. Ustalenie przyczyny jest kluczowe dla określenia, jak opóźnienie będzie dalej postępować oraz w jakim stopniu można temu zapobiec.

Jako rodzice chcemy znać pochodzenie problemów synka, abyśmy wiedzieli jak mu pomóc. Mamy dwójkę dzieci, które wymagają rehabilitacji. Nasza córeczka Julcia jest bowiem objęta rehabilitacją ze względu na powikłania okołoporodowe.

Bardzo prosimy o pomoc.

✍️ Adrian i Daria Gąskowie