Dzięki uprzejmości doktora Mariusza Mańkowskiego, 30 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Boćwince odwiedziły Pogotowie Ratunkowe w Gołdapi. Przemiła pani ratownik medyczny zapoznała nasze dzieci ze sposobami działania pogotowia w zakresie ratownictwa medycznego. Serdecznie za to dziękujemy. Oprócz zwiedzania pogotowia niewątpliwie największym przeżyciem było wejście do prawdziwej karetki i zapoznanie się z jej wyposażeniem. Zwieńczeniem wycieczki był bardzo głośny sygnał dźwiękowy pojazdu. Ta lekcja na długo pozostanie w pamięci naszych maluchów.
Tego samego dnia zwiedzaliśmy również piekarnię PSS „Społem" w Gołdapi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z pracą piekarza oraz poznały pełny cykl powstawania pieczywa: od mąki po cieplutki bochen świeżego, pachnącego chleba. Ciekawość przedszkolaków wzbudził ogromny piec, w którym wypieka się chleb. Pod koniec wycieczki na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka - pyszne ciasta i słodkie rogaliki, za które bardzo dziękujemy. O tym jak bardzo podobała się dzieciom wycieczka mogą świadczyć zapewnienia przedszkolaków, że jak tylko dorosną zostaną piekarzami.
Wycieczkę zorganizowała Jolanta Lipińska.
więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO












W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.