Wczoraj grupa 3-4-latków z Grabowa miała zaszczyt odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Panowie strażacy z serdecznością i troskliwością przyjęli swoich "małych gości". Przedszkolaki chętnie i z dużym zainteresowaniem oglądały sprzęt, przymierzały hełmy i niektóre elementy stroju.
Wczoraj grupa 3-4-latków z Grabowa miała zaszczyt odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Panowie strażacy z serdecznością i troskliwością przyjęli swoich ,,małych gości". Przedszkolaki chętnie i z dużym zainteresowaniem oglądały sprzęt, przymierzały hełmy i niektóre elementy stroju. Z u śmiechem na ustach miały możliwość zasiąść w wozach strażackich, zaś największą atrakcją była podróż w koszu podnośnika na niewielkiej wysokości. Na zakończenie wizyty 3-4-latki wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiaty, serdecznie podziękowały też za miłe przyjęcie i niezapomniane chwile.
Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta przedszkolaków w placówce Poczty Polskiej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o pracy na poczcie. Dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale również zapłacić rachunki oraz załatwić wiele innych spraw. W podziękowaniu za miłe przyjęcie i upominki dzieci podarowały pracownikom poczty laurkę i kwiaty.








W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
6 listopada uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę do Ełku.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.
11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy 5-latków A przygotowały piękną część artystyczną, upamiętniającą to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas: 1A, 1B, 1C oraz 3A w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, będą realizować matematyczny projekt edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w zajęciach poświęconych Józefowi Rotblatowi - polskiemu fizykowi i laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.