44 uczniów z klas II-VI ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli przebywało w dniach 3-5 maja na wycieczce w Warszawie. Trzydniowy program pobytu w stolicy był bardzo ciekawy. Dzieci zwiedziły: ZOO, Łazienki Królewskie i Pałac na Wyspie, gdzie obejrzały ekspozycję kopii pierwszej polskiej ustawy zasadniczej przyjętej w 1791r. przez Sejm Czteroletni. Następnego dnia uczestnicy wycieczki oglądali panoramę Warszawy z tarasu widokowego PKiN, zwiedzały Trakt Królewski i Starówkę. Wielką atrakcją dla dzieci był przejazd metrem i zakupy w centrum handlowym Złote Tarasy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Powązkowskiego, który jest miejscem spoczynku wielu sławnych Polaków. Najciekawszym akcentem wyprawy było zaś odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd uczniów na wycieczkę wsparli lokalni przedsiębiorcy: Józef Brzeziński, Słowikowscy, Karina Szałkowska-Siejwa i Kazimierz Siejwa oraz główny sponsor wycieczki fundacja „Help Children in Pogorzel"- Elżbiety Zaremby-Swat i Krzysztofa Swata.








W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.
11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy 5-latków A przygotowały piękną część artystyczną, upamiętniającą to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas: 1A, 1B, 1C oraz 3A w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, będą realizować matematyczny projekt edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w zajęciach poświęconych Józefowi Rotblatowi - polskiemu fizykowi i laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.
29 października w Szkole Podstawowej w Grabowie odbył się kiermasz pod hasłem "Święto dyni - dary lasu i ogrodu".