W środę Szkołę Podstawową w Pogorzeli odwiedził „Ekomobil". Mobilna edukacja ekologiczna - ekologiczna nauka na kółkach - jest to pomysł, którego głównym celem jest przybliżenie dzieciom oraz młodzieży otaczającej ich przyrody w sposób innowacyjny i interaktywny. Chodzi o taką edukację, gdzie teoria i praktyka ściśle się ze sobą łączy, a ważną rolę odgrywa lekcja na łonie natury.

Pomysłodawcom idei przyświecało założenie, że skuteczna edukacja ekologiczna musi być prowadzona poprzez własne doświadczenie, badanie i odkrycie każdego ucznia.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Bez wody nie ma życia - bez wody nie ma przyrody". Na początku dowiedzieli się, co to jest „Ekomobil" i do czego służy. Następnie wybrali się na zajęcia terenowe w okolice szkoły, aby zbadać jakość pobliskiej rzeki i stawu. Przeprowadzali doświadczenia, które umożliwiły określenie stanu ekologicznego naszych zasobów wodnych. Dzięki dobrze wyposażonemu w pomoce Jeżowozie udało nam się złowić naturalne okazy, które są związane z miejscowym środowiskiem wodnym, m.in. nartnika, krętacza, topielnice, kijanki i młode żabki.