Obchody Dni Rodziny w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gołdapi mają długą tradycję. Przyjęta w ośrodku konwencja sprawdza się od wielu lat i cieszy niesłabnącym zainteresowaniem uczących się w nim dzieci, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Podobnie było i w tym roku, gdy 1 czerwca odbyła się kolejna, już XI edycja Dni Rodziny.
Nie zabrakło zabaw sportowych, tańców z chustą, występów wokalno-tanecznych. Można było porysować kredą chodnikową, wymalować twarz i spróbować swoich sił jako wokalista w mini playback show. We wszystkich konkurencjach oprócz uczniów brali udział również rodzice i najbliżsi. Pozytywnych emocji i wrażeń było co niemiara! Uwieńczeniem całej imprezy plenerowej było wspólne biesiadowanie przy ognisku. Pomysłodawcą i organizatorem Dni Rodziny była Leonarda Kosińska.
Szczególnie miłym akcentem spotkania było ogłoszenie konkursu pod nazwą: „SOS dla Ziemi" i wyłonienie finalistów. Celem konkursu było stworzenie najciekawszego plakatu o tematyce ekologicznej. Ich autorami byli uczniowie OSW w Gołdapi oraz wychowawcy poszczególnych klas, którzy wspólnie pracowali nad plakatami, wykorzystując do tego różnorodne techniki plastyczne oraz własną pomysłowość i inwencję twórczą.
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "SOS dla Ziemi":
- I miejsce: kl. II gimnazjum
- II miejsce: ZET II szkoła podstawowa
- III miejsce: kl. I-II-III szkoła podstawowa
Wyróżnienia:
- ZET I gimnazjum
- Kl. I gimnazjum
- Kl. IV - V - VI
Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci środków finansowych na potrzeby klasy, wyróżnieni zaś paczki ze słodyczami. Nagrody sfinansowane były ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach projektu ekologicznego pn. "Wiosna z ekologią". Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Beata Jurewicz, Marta Konkol-Piwko oraz Joanna Wołyniec.













26 kwietnia czterdzieścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyruszyło w podróż do Grecji w ramach programu Erasmus+.
22 kwietnia uczennice klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przybliżyły twórczość Władysława Reymonta dla młodszych kolegów i koleżanek.
Uczeń klasy 7b Paweł Jurczyk zdobył tytuł laureata w prestiżowym konkursie z geografii, zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Czterdzieścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyrusza dziś w dwutygodniową podróż do słonecznej Grecji.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Listy do Ziemi”, w której uczestniczyło ponad 700 szkół z całej Polski.
W klasie 4c w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi odbyła się dziś „rowerowa lekcja”, którą poprowadzili wspólnie Jacek Rakowski ze Stowarzyszenia Rowerowa Gołdap i mł. asp. Marta Domańska z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi z dumą informuje o osiągnięciach dwóch swoich uczennic w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.
Michał Brodowski będzie nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Stanowisko to obejmie 1 września.
Trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uzyskały znakomite wyniki w kuratoryjnych konkursach.
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli od wielu lat włącza się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. 