Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi od wczoraj obchodzą „Zielone dni w szkole". To trzydniowa impreza przygotowana przez Alinę Oleszczuk i Przyjaciół Przyrody przy współpracy innych nauczycieli. Wczoraj odbył się konkurs pod nazwą „Witaminki", przygotowany przez Marzannę Chomiczewską. Jego celem było wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania, dbania o higienę podczas jedzenia i przyrządzania posiłków, poznanie bogactwa witamin w świeżych i suszonych owocach oraz warzywach. W konkursie wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi.
Dziś, drugiego dnia „Zielonych dni w szkole" uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Urodziny Wody", przygotowany przez Alinę Oleszczuk i klasę IIa. Podsumowane zostały też konkursy: „Woda wokół nas", „Rosliny na każdym, szkolnym parapecie", „Witaminki" i „Witamy skrzydlatych przyjaciół". Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy. Odbyła się również IX edycja szkolnego konkursu „Modny strój - wyczarowane z odpadów". Polega on na przygotowaniu najładniejszego ubioru z odpadów, np. folii, butelek, papierków itd. Tytuł I „Papierowej Damy" zdobyła Olga Grudzińska. Drugie miejsce zajęła Maja Grudzińska, a trzecie Magdalena Augustynowicz. Pierwszym Papierowym Kawalerem został Mateusz Piwowar, drugie miejsce przypadło Marcinowi Jurewiczowi, a trzecie Kacprowi Taudulowi. Stroje oceniało jury złożone z: Anny Naruszewicz (Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej), Andrzeja Wyłuckiego (Nadleśnictwo Gołdap), Ewy Bolewskiej i Elżbiety Kudosz (Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna).
Jutro trzeci, ostatni dzień szkolnego święta. O godzinie 9.00 rozpocznie się ekologiczny marsz ulicami miasta.








więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO
Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.