Ja pokazałam jak walczyć, wy pokażcie ja wygrać... - Pod tym hasłem, już po raz trzeci, w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbył się apel poświęcony zmarłej siatkarce Agacie Mróz-Olszewskiej. Adresatami apelu byli uczniowie klas maturalnych. Miał on na celu uświadomienie uczniom jak ważną rolę w naszym organizmie pełni szpik kostny i ile znaczy dla chorych istnienie potencjalnego dawcy. Na spotkaniu został wyświetlony film, w którym Agata i lekarze opowiadają jak wygląda przeszczep, jakie warunki należy spełnić aby zostać potencjalnym dawcą i jak ważne jest to, by ludzie uświadomili sobie, że bycie dawcą zupełnie nie jest szkodliwe dla naszego organizmu. Uczestnikom apelu zostały rozdane ulotki „Europejski kodeks walki z rakiem" oraz „Dar szpiku darem życia".
Podczas lekcji 4 uczniów ZSZ: Małgorzata Kulik, Natalia Protasiewicz, Marcin Olędzki i Kamil Bobrowski zostało nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w ideę oddawania krwi.
Ponadto uczniowie otrzymali karteczki z hasłem „Pokażę jak wygrać". Ci wszyscy, którzy po obejrzeniu filmu stwierdzili, że chcieliby zostać dawcami szpiku, oddali kartki po jego zakończeniu. Tu okazało się, jak wspaniała młodzież uczy się w ZSZ. 25 osób pokazało, że chce być potencjalnym dawcą szpiku.
Apel przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych: Anna Białous, Stella Kramkowska i Piotr Bartoszuk we współpracy z Gołdapskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi.
fot. archiwum ZSZ ⇓












Uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie kaligraficznym, który odbył się w wyjątkowej, świątecznej atmosferze przygotowań do świąt wielkanocnych.
Do 3 kwietnia do godziny 15:00 osoby zainteresowane objęciem stanowiska dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi mogły składać dokumenty w ogłoszonym przez zarząd powiatu konkursie.
W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.