3 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w niezwykle ważnej prezentacji prowadzonej przez przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi Ewę Bolewską.
Tematem była profilaktyka uzależnień oraz skutki zażywania alkoholu i narkotyków, które zostały zaprezentowane za pomocą specjalnych alkogogli i narkogogli.
Ewa Bolewska rozpoczęła od wyjaśnienia, jak działają te urządzenia. Alkogogle symulują wpływ alkoholu na organizm, natomiast narkogogle pokazują, jak różne substancje odurzające mogą zaburzać postrzeganie rzeczywistości. Uczniowie mieli okazję przetestować gogle, co pozwoliło im w praktyce zrozumieć, jak alkohol i narkotyki wpływają na koordynację ruchową oraz zdolność koncentracji. Podczas prezentacji Ewa Bolewska omówiła również konsekwencje zdrowotne oraz społeczne związane z uzależnieniami. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są sygnały ostrzegawcze, które mogą wskazywać na problem z używkami, oraz jak można wspierać osoby borykające się z tymi trudnościami. Spotkanie zakończyło się dyskusją, w której uczniowie zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że edukacja na temat uzależnień jest niezwykle ważna, a prezentacja była doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy.
Dzięki takim inicjatywom jak ta, młodzież zyskuje narzędzia do podejmowania świadomych decyzji i unikania ryzykownych zachowań. Mamy nadzieję, że podobne spotkania będą kontynuowane w przyszłości, aby wspierać uczniów w ich rozwoju i dbałości o zdrowie.
✍️ SP3 w Gołdapi


W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.