25 marca w Szkole Podstawowej w Boćwince uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do uczestnictwa w warsztatach profilaktycznych.
Dzieci z klas 1-3 brały udział w zajęciach pt. „Poczucie własnej wartości - wierzę, że potrafię”. Celem warsztatu było uświadomienie uczniom istoty wysokiego poczucia własnej wartości w życiu oraz wzmocnienie ich pewności siebie.
Uczniowie klas 4-6 zdobyli wiedzę na temat zagrożeń, jakie wynikają z nadużywania internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych oraz uczyli się zarządzania czasem spędzanym przed komputerem.
Uczniowie klas 7-8 brali udział w zajęciach pt. „Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych: alkoholu, papierosów, e-papierosów, dopalaczy, narkotyków”. Celem było przekazanie uczniom rzetelnej wiedzy na temat negatywnych skutków używania substancji psychoaktywnych oraz wypracowanie mechanizmów skutecznej odmowy w sytuacjach presji rówieśniczej.
Nauczyciele brali udział w warsztacie pt. „Zapewnienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom w sytuacji kryzysowej”. Szkolenie umożliwiło nauczycielom zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących udzielania pomocy uczniom w sytuacjach kryzysowych. Dzięki nim będą mogli lepiej rozpoznawać i reagować na potrzeby emocjonalne uczniów w trudnych momentach.
Warsztaty zostały realizowane ze środków finansowych gminy Gołdap.
✍️ Szkoła Podstawowa w Boćwince






Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.
To było święto radości i integracji. 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny.
25 maja w Szkole Podstawowej w Grabowie zorganizowane zostały Dzień Dziecka i Dzień Rodziny.