Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gołdapi przy współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi zorganizowało warsztaty gastronomiczne w jednym z gołdapskich lokali gastronomicznych.
Były one nie tylko okazją do nauki praktycznych umiejętności kulinarnych, ale także elementem wizyty studyjnej, która przybliżyła uczestnikom tajniki prowadzenia własnego biznesu w branży gastronomicznej. Podczas warsztatów młodzież uczyła się, jak krok po kroku stworzyć idealną pizzę - od wyrabiania ciasta, przez dobór składników, aż po jej pieczenie. Każdy uczestnik miał możliwość skomponowania własnej wersji tego popularnego dania, co pozwoliło rozwijać kreatywność i poczucie smaku. W przerwach między kulinarnymi wyzwaniami właścicielka restauracji opowiedziała o codziennej pracy w gastronomii, wyzwaniach związanych z prowadzeniem firmy oraz znaczeniu przedsiębiorczości w realizacji pasji. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestników. "To była świetna zabawa, ale też dużo się nauczyłem o pracy w kuchni i o tym, jak działa restauracja" - podzielił się swoimi wrażeniami jeden z uczestników.
Po warsztatach przyszedł czas na relaks i rozmowy podczas gry w bilarda. W luźnej atmosferze młodzież wzięła udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego poruszono tematy związane z rozwijaniem pasji zawodowych oraz możliwościami pracy w gastronomii.
Organizatorzy podkreślają, że takie inicjatywy są nie tylko formą edukacji, ale także inspiracją dla młodych ludzi, którzy być może w przyszłości zdecydują się na założenie własnych firm. Dzięki takim wydarzeniom młodzież ma szansę zobaczyć, jak teoria przedsiębiorczości przekłada się na praktykę i jak ważne są: pasja, kreatywność oraz ciężka praca w osiąganiu sukcesów zawodowych.
✍️ Młodzieżowe Centrum Kariery w Gołdapi



Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.