Pokazując, że każdy z nas ma wpływ na naszą małą społeczność, klasa 7 postanowiła wykorzystać piękną, jesienną aurę i zorganizować w szkole święto pieczonego ziemniaka.
Uczniowie wykopali ze szkolnego ogródka posadzone wiosną ziemniaki. Podpytali panią Beatę Zajkowską, największą szkolną specjalistkę od przyrody, o ciekawe konkursy i zabawy z wykorzystaniem kartofelek. Poprosili o pomoc pana Krzysztofa Kożaka, który został strażnikiem ogniska. Wspólnymi siłami zorganizowali wspaniałe święto dla całej szkoły.
Na uczniów czekały sportowe konkurencje, jednak nie zawsze wygrywała osoba najbardziej sprawna fizycznie. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, umiejętnością balansu ciała oraz uważnym słuchaniem zasad. Każdy zwycięzca otrzymał „Króla Ziemniaka”, a na wszystkich uczestników czekały cieplutkie, pieczone w ognisku ziemniaczki. Zarówno mali, jak i duzi bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że takie święto będzie dobrym przykładem tego, jak w prosty sposób można urozmaicić szkolną codzienność. Każdy może to zrobić.
✍️ Szkoła Podstawowa w Boćwince








W Szkole Podstawowej w Boćwince wyjątkowy czas Bożego Narodzenia został uczczony w sposób niecodzienny i głęboko poruszający serca wszystkich zgromadzonych.
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków B i C spotkały się dziś z pisarką Urszulą Raubą.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi grudzień upłynął pod znakiem twórczości Czesława Miłosza - wybitnego polskiego poety, laureata Nagrody Nobla.
Uczniowie klas 5b, 6b oraz 8b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w tegorocznej edycji projektu "Lekcje o finansach".
10 grudnia przedszkolaki z Grabowa wyruszyły na poszukiwania świętego mikołaja. Ich wędrówka zaprowadziła je do rancza w Sobolach, gdzie czekała wyjątkowa niespodzianka - spotkanie z samym mikołajem.
Od początku grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich intensywnie pracowali nad inicjatywą poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza, jednego z patronów szkoły.
W przedszkolu w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie dzieli miały okazję poznać bliżej zawód policjanta. O kulisach tej pracy opowiadał tata jednego z przedszkolaków.
8 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się wyjątkowe mikołajki. Tego dnia przedszkole odwiedził mikołaj wraz z elfem.
W piątek uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich świętowali mikołajki. Tego dnia naszych uczniów odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość - święty mikołaj.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince znowu razem z Fundacją "Gdy liczy się czas" pomagają dzieciom chorym onkologicznie.