Udział uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie w ogólnopolskim konkursie „Misja Kieszonkowe 2024” był wspaniałą okazją do poznania podstaw w zakresie finansów, zasad bezpiecznego obchodzenia się z produktami bankowymi i mądrego gospodarowania kieszonkowymi.

Na zaproszenie wychowawczyni Ewy Wronowskiej, do klasy przybyła Beata Markowska - doradczyni klienta biznesowego w jednym z gołdapskich banków. Celem spotkania z ekspertką było poznanie specyfiki jej pracy, poznanie historii pieniądza, sposobów bezpiecznego oszczędzania pieniędzy oraz przeprowadzenie z nią wywiadu. Po powitaniu ekspertka wykorzystując prezentacje multimedialne zapoznała dzieci z historią pieniądza, pokazała, jak wyglądały polskie pieniądze oraz zapoznała z obecnymi banknotami i monetami.

Największe zainteresowanie wzbudziły przyniesione urządzenia do liczenia banknotów i bilonu. Ekspertka w bardzo interesujący sposób prezentowała liczenie pieniędzy, a dzieci sprawdzały, czy liczarki aby nie oszukują. Pani Beata zapoznała również zebranych z zasadami mądrego gospodarowania kieszonkowym oraz podała najważniejsze powody, dla których ludzie chcą oszczędzać pieniądze. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali przygotowane wcześniej pytania. Ekspertka dwoiła się i troiła, aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na trudne pytania. Jednak poradziła sobie fantastycznie, ponieważ dzieci stwierdziły, że dowiedziały się wszystkiego, co ich interesowało.

Na zakończenie pani Beata podarowała dzieciom pamiątki spotkania i zachęciła wszystkich do poszerzania wiedzy podczas gry edukacyjnej „Samodzielniak Finansowy”. Gra bardzo spodobała się dzieciom, ponieważ często sięgają po nią w przerwach lekcyjnych i bawiąc się pogłębiają swoją wiedzę ekonomiczną.

Udział w konkursie „Misja Kieszonkowe 2024” pozwolił dzieciom przeżyć nową przygodę z pieniądzem, stał się nową formą zdobywania i poszerzania wiedzy ekonomicznej, którą mogą wykorzystać w życiu codziennym.

✍️ Ewa Wronowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.