28 maja w naszym przedszkolu odbył się przedszkolny konkurs recytatorski pt. „Spotkanie z poezją na majowej łące”. Wzięły w nim udział dzieci 4- i 5-letnie ze szkół podstawowych nr 3 i 5 oraz z naszego przedszkola.

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, opularyzowanie poezji dziecięcej znanych polskich poetów oraz zachęcanie do występów na scenie. Recytacja wierszy przez dzieci zbudowała życzliwą i przyjazną atmosferę. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom przygotowania. Nie zabrakło, także gestu scenicznego.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów, a pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki i dyplomy. Nagrody zostały zakupione ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 –Priorytet 3.

Po burzliwych obradach komisji w składzie: dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi Jolanta Lipińska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi Agnieszka Dziobkowska i emerytowana nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi Cecylia Grabowska, wyłoniono następujących laureatów:

 • 4- latki:
  1 miejsce Mikołaj Gorczyński, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi
  2 miejsce Michalina Murawska, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi
  3 miejsce Wiktoria Kurek, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi

 • 5-latki:
  1 miejsce: Gabriela Kazaniecka, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi
  2 miejsce: Hanna Kuśtowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi
  3 miejsce Jan Dzienis, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

✍️ koordynatorki konkursu: Anna Paszczyńska, Anna Skiba, Joanna Jurczyk
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.