24 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyło się przedstawienie „Baśniowy ambaras” na podstawie tekstu Doroty Dankowskiej. Spektakl przygotowali i zaprezentowali rodzice wraz z wychowawczynią grupy 3-latów A.

Był on wielką niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków oraz zaproszonych gości z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Kolorowe stroje, dekoracje oraz aktorska gra rodziców wprowadziły widzów w świat fantazji. Na scenie pojawiła się Wielka Bajka, która rozwiązywała róże nietypowe problemy mające miejsce w świecie bajek. Jaś i Małgosia rozpaczali nad stratą chatki z piernika, a krasnale i Królewna Śnieżka opuścili chatkę. Baba Jaga zatrudniła się w branży turystycznej - prawdziwy ambaras. Sytuację uratowała wróżka Fantazja, która czarami sprawiła, że wszyscy bohaterowie powrócili na swoje miejsca, a bajki i baśnie odzyskały swój sens.

Spektakl miał na celu przedstawienie wartości płynących z bajek i baśni oraz rozbudzenie czytelniczych i aktorskich zainteresowań wśród dzieci.

✍️ Marlena Krzyżanowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.