Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. W. J. Raczkiewicza w Gołdapi organizuje w najbliższy piątek „Dzień otwarty”.

Tego dnia w godzinach 15:00-17:00 będzie można zwiedzić szkołę czy porozmawiać z nauczycielami. O godzinie 18:00 w sali koncertowej PSM odbędzie się zaś koncert uczniów klas pierwszych.

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. W. J. Raczkiewicza w Gołdapi niedawno obchodziła jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Jej historia w naszym mieście jest jednak znacznie dłuższa. Sięga 1978 roku, gdy przy ul. Wolności w Gołdapi powstał punkt nauczania Państwowej Szkoły Muzycznej w Olecku, a 1 września 1978 roku został przekształcony jej w filię. Jako już samodzielna placówka szkoła muzyczna w Gołdapi przeprowadziła pierwszy nabór na rok szkolny 1999/2000.

23 kwietnia rozpoczął się nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025. Szkoła oferuje naukę na następujących instrumentach: fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, flecie, klarnecie, trąbce, saksofonie, sakshornie i perkusji. Dokumenty można składać do 20 czerwca. Badania przydatności potencjalnych przyszłych uczniów odbędą się w dniach 28-29 maja oraz 7, 14 i 20 czerwca.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.