Spotkania z dziećmi i młodzieżą to nieodłączna forma działań prewencyjno-profilaktycznych policjantów. Mundurowi przez cały rok odwiedzają szkoły, ale również chętnie goszczą uczniów w budynku komendy.

W ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - otwarte jednostki policji” stróże prawa nie tylko zapoznają młodych ludzi z pracą policjanta i prezentują sprzęt policyjny, ale również omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dziś gołdapską komendę policji odwiedzili siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Policjanci oprowadzili młodzież po budynku komendy wskazując stanowisko dowodzenia, policyjne cele i salę odpraw. Kluczowym punktem spotkania była również wizyta w gabinecie zastępcy komendanta powiatowego policji w Gołdapi podinsp. Marcina Wysockiego. W trakcie zwiedzania goście mieli możliwość dowiedzieć się, jakie zadania realizują policjanci poszczególnych wydziałów. Dużo uśmiechu i radości wśród uczniów wzbudził pokaz policyjnych radiowozów, motocykli i łodzi. Młodzież chętnie zasiadała za stery tych sprzętów i z radością sprawdzała, jak działają sygnały świetlne dźwiękowe pojazdów.

W trakcie spotkania nie zabrakło informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi poruszyli też problematykę narkotyków, dopalaczy i środków odurzających oraz kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wskazali, jakimi środkami oddziaływania wychowawczego dysponuje sąd rodzinny. Wszystko to miało na celu zwiększenie świadomości młodego pokolenia w kwestii zagrożeń i konsekwencji prawnych. Spotkanie stanowiło idealną okazję do tego, aby przypomnieć młodym ludziom, jak wielką krzywdę może wyrządzić hejt, mowa nienawiści i agresja rówieśnicza. Mundurowi prosili o reagowanie na tego typu zjawiska i uwrażliwiali uczniów na szacunek dla drugiego człowieka.

Skupienie, z jakim siódmoklasiści wysłuchały prelekcji świadczy o tym, że spotkanie z policjantami stanowiło nie tylko udaną wycieczkę, ale również niezapomnianą lekcję. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali opaski na rękę z hasłem przypominającym o szkodliwości używek.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.