„Tydzień zdrowia” w tym roku rozpoczęliśmy w naszej szkole od warsztatów z udzielania pierwszej pomocy, na które zaprosiliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

Strażacy przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Ponadto w ramach warsztatów strażacy mówili o ryzyku, jakie niesie ze sobą wypalanie traw. Dzieci naszej szkoły wiedzą, że ogień jest żywiołem i nigdy nie możemy mieć pewności, że będziemy w stanie go opanować. Ryzyko jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko szkolne. Z dużym zainteresowaniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu strażackiego. Największy zachwyt wywołały syreny.

Mamy wielką nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane i spotkają się z takim samym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w pamięci naszej społeczności szkolnej. Z całego serca dziękujemy za cenne i atrakcyjne zajęcia.

✍️ Ewa Wojciechowska i Justyna Przekop, Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.