22 marca w grupie 5-latków w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.

Jest to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej. Tego typu zajęcia stanowią również okazję do integracji środowiska przedszkolnego.

Nawiązując do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, przedszkolaki wraz z rodzicami wzięli udział w zajęciach pt. „Dzień kolorowej skarpetki”. Dzieci dowiedziały się, czym jest zespół Downa. Udział w zabawach tematycznych miał na celu pokazanie przedszkolakom, czym jest różnorodność, tolerancja i akceptacja drugiego człowieka. 5-latki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz wspólnie z rodzicami wykonywały zadania tematyczne.

Zwieńczeniem spotkania było zdobienie skarpetek materiałami dekoracyjnymi. Zanim dzieci przystąpiły do zadania, musiały znaleźć skarpetki, które były schowane w różnych salach. Radośni przedszkolacy przemierzyli całą szkołę w poszukiwaniu zagubionych skarpetek. Było to duże wyzwanie, jak również świetna zabawa, która wprawiła wszystkich w radosny nastrój.

Uciech było mnóstwo, a najszczęśliwsze tego dnia były dzieci, które mogły przyjemnie spędzić czas w swoim przedszkolu z rodzicami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za obecność i dobrą zabawę.

✍️ Martyna Fiszer

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.