21 marca to szczególny dzień dla uczniów. Z jednej strony to pierwszy dzień wiosny, a z drugiej popularny „dzień wagarowicza”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w tym roku, podobnie jak w poprzednim, spędzili go na wesoło.

Od samego rana było głośno i zabawnie, a to za sprawą przebrań. Uczniowie klas 4-8 stali się między innymi agentami, dresiarzami, arabami, babciami i dziadkami, warzywami i owocami, aniołami i diabłami, piżamowcami.

O godzinie 10:30. rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe pod hasłem „99 - Gra o wiosnę”. Uczestnicy brali udział w przeciąganiu liny, „poduszce” , przygotowywali wiosenny kapelusz, który był zaprezentowany przez gospodarzy poszczególnych klas. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 5b, która zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Została ona nagrodzona słodyczami i dyplomem. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy 5a , a trzecie 4b .

Nie zapomnieliśmy, że 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Założyliśmy więc kolorowe skarpetki jako znak włączenia się w tę akcję społeczną.

✍️ szkolne koło wolontariatu, samorząd uczniowski

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.