Po feriach zimowych „Elektrośmieciuszek” przy SP2 w Gołdapi straszy. Rozgrabiony elektrosprzęt, pobite monitory, ogólny nieporządek. Trzeba to ponownie zgłosić, zamówić odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i „świecić oczami” za nieład, który pozostał po gołdapskich wandalach.

Pozbawione podzespołów elektrosprzęty i tak trzeba zutylizować. A to jest kolejna trudność wiążąca się z kosztami. Fundusz Oświatowy Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” w takim przypadku przydziela placówce zdecydowanie mniej punktów, które wymienia na mniejszą ilość pomocy dydaktycznych.

Ogłaszam nowe zasady:

  • punkt zbiórki ZSEE „Elektrośmieciuszek” będzie czynny tylko dwa razy w tygodniu: w środa i czwartek w godzinach 8:00-14:30
  • przywieźć można tylko kompletny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
  • poza godzinami pracy szkoły nie można przebywać na terenie „Elektrośmieciuszka”

Pragnę serdecznie podziękować gołdapskim placówkom i wszystkim osobom, które dostarczają kompletny zużyty sprzęt za dekadę cudownej współpracy. Jesteście wszyscy wielką ekodrużyną, którą z dumą wolontariacko koordynuję.

Drogie gołdapianki, drodzy gołdapianie. Sprawmy, aby ten cieszący się uznaniem punkt zbierania elektrośmieci utrzymać w naszym mieście. To korzyść dla wszystkich mieszkańców Gołdapi, a w szczególności dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

✍️ Z poważaniem, Alina Oleszczuk
koordynatorka w Gołdapi Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.